שתף קטע נבחר

באיחור: הסכם גם לסגל הזוטר של הטכניון

לפי ההסכם, יקבלו חברי סגל ההוראה הזוטר תוספת של 25-30%. ארגון הסגל הזוטר: אין ספק שזהו צעד ראשון ומהפכני לעבר כינון יחסי עבודה הוגנים בין ציבור המורים והנהלת הטכניון

גם הטכניון בהסכם: הסגל האקדמאי הזוטר בטכניון, המייצג 1,400 חברי סגל הוראה, חתם היום (ג') על הסכם שכר קיבוצי חדש מול ההנהלה. במסגרת ההסכם יקבלו חברי סגל ההוראה הזוטר תוספת שכר של 25-30%. אנשי הסגל יקבלו את תוספת השכר רטרואקטיבית מחודש אוקטובר 2008. כל מבנה שעות הוראה חושב מחדש על פי ההסכם והשווי של שעת הוראה השתנה לפי סוגי הוראה.

 

לפני כשבעה חודשים חתם ארגון הסגל האקדמי הזוטר בכל האוניברסיטאות על הסכם קיבוצי, שהביא לסיום השביתה במוסדות להשכלה גבוהה - למעט הטכניון. 

 

במשך 25 שנים לא יוצג הסגל הזוטר של הטכניון על-ידי אף ארגון. לפני כשנתיים הוקם ארגון סגל הוראה בטכניון - ארגון המייצג את סגל הזוטר - משתלמים ומורים מן החוץ. לאחר משא ומתן קדחתני של שנה וחצי, שראשיתו בסוף שביתת המרצים אחרונה וסופו בהחלטה שהתקבלה באסיפה כללית של הארגון לפני שבוע, נחתם היום הסכם קיבוצי ראשון בין הנהלת הטכניון לוועד ארגון סגל ההוראה.

 

משה תורג'מן, מראשי ועד הארגון, אמר: "אין ספק שזהו צעד ראשון ומהפכני לעבר כינון יחסי עבודה הוגנים בין ציבור המורים והנהלת הטכניון. לפני שנה,

 כל האוניברסיטאות חתמו מלבדנו, כי לכולם היו ארגונים יציגים והסכמים קיבוציים משנים עברו. זה הסכם קיבוצי ראשון במינו ולכן לקח שנה וחצי להגיע להסכם. ההסכם הוא תיקון לדורות הבאים".

 

המשנה לנשיא ומנכ"ל הטכניון, פרופ' צבי כוכבי, אמר לאחר שהושג הסיכום: "זהו הסכם ייחודי לטכניון ולחברי הסגל הזוטר, שנחתם בנוסף לחתימה על ההסכם הארצי. ההסכם מעניק תנאים טובים ומשפר תנאי עבודה של מורים נלווים והמשתלמים לתארים מתקדמים ומשקף נאמנה את מאמצי המורים הנלווים להוראה בטכניון, ואת תרומתם להוראה ולמחקר בו ומהווה ביטוי של הערכת הטכניון לתרומתו החשובה של הסגל הזוטר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הטכניון בחיפה. תוספת לסגל הזוטר
צילום: לע"מ
מומלצים