שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הצעה: חיילי מילואים יקבלו החזר הוצאות לרכב

  ח"כ זבולון אורלב מעוניין לשפר את תנאי השירות של חיילי מילואים, ומציע לזכות אותם בהחזר הוצאות על שימוש ברכב פרטי, ולא רק נסיעה בתחבורה ציבורית

  הצעת חוק: חיילי מילואים יהיו זכאים להחזר הוצאות נסיעה, גם אם ישתמשו במכוניתם הפרטית. על שולחן הכנסת הונחה השבוע הצעת חוק פרטית של ח"כ זבולון אורלב, לפיה חיילים בשירות מילואים יהיו זכאים להחזרי הוצאות בגין נסיעה מביתם אל הבסיס. זאת, בין אם יבחרו להשתמש במכוניתם הפרטית, ובין ייסעו בתחבורה הציבורית. כיום לא מחזיר צה"ל לחיילי מילואים הוצאות נסיעה עבור שימוש במכונית פרטית, ונותן רק שוברי נסיעה בתחבורה ציבורית - האמורים לכסות את עלות הנסיעה לבסיס.

   

  זו הפעם השלישית שבה מנסים חברי כנסת לקדם את הצעת החוק. עוד ב-2003, בכנסת ה-16, הוגשה הצעת חוק זהה על-ידי חבר הכנסת שאול יהלום וקבוצת חברי כנסת נוספים. ח"כ אורלב חזר והגיש את ההצעה בכנסת ה-17, ב-2006. בשני המקרים לא התקדמו הצעות אלה לכדי יישום.


  החזרי הוצאות נסיעה לחיילי מילואים - גם על שימוש במכונית פרטית (צילום: AFP)

   

  "המימון יבוא מאוצר המדינה"

  "חיילים אשר נקראים לשירות מילואים ונוסעים ברכבם הפרטי או בתחבורה ציבורית, נדרשים לממן בעצמם את הוצאות הנסיעה לבסיס", מציין ח"כ אורלב בדברי ההסבר המלווים את הצעת החוק. "מוצע לתקן את החוק, ולממן את הוצאות הנסיעה של חיילים אלה".

   

  עיקר הבעיה בקידום הצעת החוק נוגע - כרגיל - לענייני תקציב: "המימון יבוא מאוצר המדינה", כותב ח"כ אורלב בדברי ההסבר של ההצעה. אלא שכל הצעת החוק פרטית, שאינה נתמכת על-ידי הממשלה ועלותה השנתית יותר מחמישה מיליון שקל - דורשת את תמיכתם של 50 חברי כנסת לפחות, בכל אחת מההצבעות במליאת הכנסת.

   

  כדאי להזכיר כי על-פי החלטת ממשלה ממאי האחרון, הוקמה ועדת שרים לענייני מערך המילואים. על-פי ההחלטה, תפקיד הוועדה הוא לבחון את "כלל ההיבטים הנוגעים למערך המילואים, לרבות זכויותיהם של חיילי המילואים וחובותיהם והדרכים לתיגמולם בתחומים שונים. הוועדה תביא לאישור הממשלה הצעות לתיגמול והעדפת חיילי מילואים בתחומים כלכליים וחברתיים, על בסיס תקציבם של משרדי הממשלה הנוגעים בדבר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מגיש הצעת החוק, ח"כ זבולון אורלב
  צילום: גיל יוחנן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים