שתף קטע נבחר

חליפות השחייה ייאסרו לשימוש החל מ-2010

מנכ"ל איגוד השחייה העולמי הודיע כי בינואר הקרוב השחיינים ישובו ללבוש את בגדי הים הישנים, אך שיאי העולם לא יימחקו. מייקל פלפס: "זה יעשה רק טוב לענף"

ערב אליפות העולם בשחייה הודיע הערב (ו') מנכ"ל פינ"א (איגוד השחייה העולמי) כי החליט לאמץ את הצעת נציגי ארה"ב ולחזור לבגדי שחייה הישנים העשויים מבד בלבד החל מינואר 2010.

 

החליפות שלובשים כיום השחיינים, ושבהן ישתמשו באליפות העולם, עשויות מחומר הנקרא פוליורתן, והן גורמות לגוף לצוף בצורה לא טבעית, מה שמקל על ההתנגדות ומשפר את הביצועים. ראוי לציין כי לא פחות מ-108 שיאיים עולמיים (30 השנה) נשברו בעזרת חליפות אלו.


אלן ברנרד. שיאי העולם יסומנו בכוכבית? (צילום: AFP)

 

ייתכן מאוד שבישיבה הבאה של פינ"א, שתתקיים ב-28 ביולי, תתקבל ההחלטה הסופית שתאסור שימוש בחליפות אלו החל מתחילת שנה הבאה. כמו כן,

יהיה כנראה איסור על רוכסנים, והבד יהיה אמור להיות אלסטי ורק בזכות האלסטיות להיצמד לגוף.

 

בנוסף, תעלה לסדר היום הצעה של המאמן אולימפי של ארה"ב והיא לסמן בכוכבית את כל השיאים שנקבעו בתקופת החליפות המיוחדות (בין פברואר 2008 עד דצמבר 2009), שתציין לדורות הבאים כי השיא הושג בעזרת חליפה מיוחדת.

 

מייקל פלפס, האלוף האולימפי בעל שמונה מדליות באולימפיאדת בייג'ינג אמר: "חליפת שחייה זה חליפת שחייה, אם מגיעים להתחרות ברמות הגבוהות זה בגלל עבודה קשה והאימונים. אני אוהב את זה, זה יעשה רק טוב לשחייה".

 

השחיינית אניה גוסטומלסקי המחזיקה עד היום ב-13 שיאיי ישראל בבריכות קצרות וארוכות, אמרה ל-ynet: "כל החליפות כיום מאושרת. ניסו לפסול חלק מהן, אך ללא הצלחה כי את הנעשה לא ניתן להשיב רק במקרה של גילוי סמים נפסלים שיאים.

אני לא מאמינה לכל ה'איומים' האלה, ומה זה השטויות האלה עם הכוכבית? אולי יסמנו את פלפס בכוכבית? בזכות הבגדי-ים האלו השחייה באולימפיאדה הייתה אפילו יותר פופולארית מאתלטיקה אז אולי יסמנו את האולימפיאדה בכוכבית?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים