שתף קטע נבחר

בלאט: יתכן שאצטרך למצוא קבוצה במהלך העונה

המאמן הישראלי מכין את נבחרת רוסיה לאליפות אירופה, כשהוא עדיין פנוי בשוק: "יש לי כמה הצעות, אבל הן לא באות מקבוצות עילית. אני רגיל להציב לעצמי מטרות גבוהות"

מחנה האימונים של נבחרת רוסיה נפתח וההכנות של דייויד בלאט לקראת אליפות אירופה הקרובה בפולין נכנסות להילוך גבוה יותר. זאת אחרי שהיו רצופות עד כה בבלימות ומעצורים. מהסגל של האלופה היבשתית פרשו כידוע אנדריי קירילנקו, ג'יי.אר. הולדן וזכאר פשוטין והמאמן הישראלי חושש בוודאי ממפלה בטורניר.

 

בינתיים מנסה בלאט לשדר אופטימיות, אבל גם הוא יודע כי כשלון באליפות אירופה יהווה שלב נוסף בהחלשות מעמדו כמאמן על באירופה - שנתיים בלבד אחרי שהגיע לשיאו עם הזכייה הבלתי צפויה בתואר. כיום המאמן הישראלי נשאר עדיין ללא קבוצה, מאז עזב את דינמו מוסקבה המתמוטטת.  


דייויד בלאט. עדיין מובטל (רויטרס)

 

צסק"א מוסקבה, בנטון טרוויזו וקבוצות אחרות העדיפו לוותר על שירותיו ואפילו ספרטק סנט פטרבורג העדיפה על פניו את אלכסנדר טריפונוביץ' הסרבי. מנכ"ל הקבוצה אלכסיי קרבנן אף התייחס למועמדות הישראלי ואמר בלהג מזלזל משהו: "יש לו שם, אבל מצד שני ראינו מה הוא עשה באפס פילזן לפני שנה ובדינמו השנה. ואנחנו עוד נראה לאן יביא את הנבחרת באליפות אירופה הקרובה".

 

ובכן, נראה כי המשך הקריירה של בלאט תלויה הרבה בהישגיו ביורובאסקט. "המטרה שלנו ברורה. עלינו להעפיל לאליפות העולם. כדי לעשות כן עלינו להשתלב בין שש הראשונות", אמר בראיון ראשון במחנה האימונים בנובוגורסק, אליו כאמור לא התייצבו הולדן וקירילנקו.


אנדריי קירילנקו. לא ילבש את המדים הרוסים הפעם (רויטרס)

 

"אנדריי חסר לנו, אבל הוא לא יכול לעזור לנו. שמעתי שהוא רוצה להצטרף בכל זאת. הדרך תמיד פתוחה בפניו. אם מחר הוא יאמר לי שהוא מוכן לבוא, נשמח לראותו,

אבל הסיכוי שישחק בפולין זעומים. יש לנו בעיה גם בעמדת הרכז, אבל הולדן מותש הן מבחינה נפשית והן פיזית. שש שנים שהוא משחק בלי חופשה. הוא הרוויח את המנוחה".

 

מנוחה צפויה גם לבלאט, אם לא ימצא לעצמו קבוצה בקרוב. "יש לי כמה הצעות, אבל הן לא באות מקבוצות ברמה גבוה. אני רגיל להציב לעצמי מטרות גבוהות", הסביר המאמן הישראלי, אך אמר כי הוא קשוב לכל אפשרות שתגיע. "אולי מחר יתקשר הסוכן שלי ויציג בפני הצעה חדשה, אבל אני לא פוסל את האפשרות שאמצא קבוצה באמצע העונה. לא שהייתי מעדיף שכך יהיה, כי מאמן צריך לבחור את השחקנים שלו ולהכין את קבוצתו לעונה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים