שתף קטע נבחר

ריבלין נזף בלנדאו: חובתך להשיב לח"כ מכל מגזר

בשבוע שעבר סירב שר התשתיות להיפגש עם ח"כ א-סנע כיוון שאינו מגנה את טרור החמאס. הח"כים הערבים התלוננו בפני יו"ר הכנסת, ששיגר היום מכתב נזיפה לשר: "איש ציבור, רם ככל שיהיה, אינו רשאי להציב גבולות ותנאים"

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, שיגר היום (ג') מכתב נזיפה לשר התשתיות, עוזי לנדאו, שבשבוע שעבר סירב להיפגש עם ח"כ טלב א-סנע (רע"מ-תע"ל) שביקש לדון עמו בענייני המגזר הערבי. השר סירב לבקשתו של הח"כ זאת, בטענה כי כי הוא לא מגנה בפומבי את טרור חמאס, ולכן לנדאו (ישראל ביתנו) אינו רואה בו נציג המגזר הערבי.

 

"כל מי שנושא בתפקיד ממלכתי, וכל איש ציבור המופקד על אי אלו פעולות של המערכת השלטונית והביצועית, מחובתו להשיב באופן מקצועי, ענייני ומכובד לכל חבר כנסת המייצג פלח או מגזר בציבור הישראלי", כתב ריבלין ללנדאו. "איש ציבור, רם ככל שיהיה, אינו רשאי להציב גבולות ותנאים". ח"כ א-סנע בירך על המכתב, ואמר כי מדובר בתשובה "ברורה שאינה משתמשעת לשתי פנים".

 

במכתב רשמי של משרד התשתיות הלאומיות, כתב לנדאו לא-סנע בשבוע שעבר: "אינני רואה טעם בפגישה, בעוד קיים סירובך לגנות בפומבי ובמפורש את טרור חמאס,

 ולקרוא לציבור תומכיך לסייע לכוחות הביטחון להילחם בו. אוסיף, שאיני רואה בך נציג המגזר הערבי או הבדואי ואותן קהילות הבדואים או הערבים שרובם ככולם אינם מזדהים עם הטרור".

 

בעקבות זאת שלחו ח"כים ערבים מכתב לריבלין, שבו ביקשו מריבלין "להשמיע את קולו נגד התנהלות פסולה זו", ונקטו בלשון חריפה נגד השר: "תשובתו של השר מערערת את מוסכמות היסוד ויחסי הגומלין בין הכנסת לממשלה, בין הח"כים לשרים ופוגעת קשות בעבודת הח"כים ומילוי תפקידם". לדבריהם, זהו "תקדים חמור מאוד ומסוכן מאוד, שאסור לעבור עליו לסדר היום ומזכירים משטרים חשוכים ומשקפים תפישת עולם גזענית ופסולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לנדאו.
צילום: דנה קופל
ריבלין. "חובה להשיב באופן מקצועי"
צילום: ג'ורג' גינסברג
צילום: גיל יוחנן
א-סנע. בירך על המכתב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים