שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  צרות באירית: עובדים מתנגדים להקפאת הליכים

  25 מעובדי הרשת מבקשים לדחות את בקשת ההקפאה. לטענתם, החברה מתעלמת מהתחייבויותיה לתשלום שכר יולי ואינה מציינת כיצד ישולם שכר בהקפאה. "לעובדים אין כל אמון בהנהלה הקיימת", נכתב בבקשה

  צרות נוספות ברשת אירית ליין, שרק בתחילת השבוע ביקשה מבית המשפט המחוזי בת"א שוב להקפיא את ההליכים המשפטיים כנגדה: 25 מתוך כ-100 עובדי הרשת, המיוצגים על ידי עו"ד ליזה חדש ותומר דוד, פנו היום (ג') לבית המשפט וביקשו לדחות את בקשת הרשת להקפיא את ההליכים המשפטיים כנגדה.

   

   

  לטענת העובדים, החברה מתעלמת - באופן תמוה, שלא לומר מכוון - מהתחייבויותיה לתשלום שכר עבודה עבור חודש יולי 2009 לעובדי החברה. יתרה מזו, טוענים העובדים, החברה אינה מציינת כיצד ישולם ו/או יובטח תשלום שכר העובדים בתקופת ההקפאה לאור ההפעלה הגירעונית הצפויה.

   

  "לגופו של עניין, עסקינן בעובדי החברה המהווים נושים מהותיים של החברה ואשר תוכנית ההפעלה נשענת במידה רבה על נכונותם ומוכנותם להפעיל את

  החנויות בתקופת ההקפאה במצב של חוסר וודאות. העובדים טענו כי על פי המתווה המוצע בבקשה, העובדים לא יקבלו את שכר חודש יולי; לא ברור כיצד ישולמו להם המשכורות בגין העבודה בתקופת ההקפאה, כמו גם, לא ברור כלל מה ייעשה עם החנויות המתוכננות להיסגר", נטען בבקשה.

   

  עוד מציינים העובדים בבקשה "העובדים אינם מסכימים להמשיך לעבוד בחברה ללא קבלת שכר חודש יולי, ועל כן הם מתנגדים לבקשה. יתרה מזאת, היה ושכר חודש יולי לא ישולם, מעדיפים העובדים לפנות להליך של פירוק, במסגרתו יהיו זכאים לגמלה מהמל"ל".

   

  "יובהר, כי מרבית העובדים הינם צעירים, בשנות העשרים לחייהם, המכלכלים עצמם בתחילת דרכם, חלקם סטודנטים הממנים שכר לימוד, מגורים ומחיה ממשכורתם החודשית, ואי תשלום שכר חודש יולי במועד, יפגע בהם באופן קשה ביותר", נטען בבקשה.

   

  העובדים שהגישו את הבקשה תוקפים את תוכנית ההפעלה שהגישה רשת אירית, וטוענים:"הבקשה אינה מגלה תוכנית הפעלה אמיתית, ואינה מציגה תוכנית הבראה כלל. הבקשה אינה צופה לא שיקום ולא הבראה, ואין מטרתה אלא "מכירת החברה בהליך בזק", כגון "פירוק דה לוקס", תוך רמיסת זכויות העובדים וניצול המצב הקשה אליו נקלעו".

   

  בנוסף, נטען בבקשה כי "לעובדים אין כל אמון בהנהלה הקיימת ובניהול ההליך על ידי נאמן הקשור לחברה ולמנהליה בדרך זו או אחרת, ועל כן היה ובית המשפט הנכבד יורה על מתן צו הקפאת הליכים, יתבקש בית המשפט הנכבד להורות על מינויו של עו"ד ארז חבר כנאמן במקום הנאמן המוצע".

   

  לדברי העובדים, הם יהיו מוכנים לשקול את הקפאת ההליכים בתנאים מסויימים הכוללים, בין השאר, תשלום שכר יולי במלואו ובמועד, מינוי עו"ד ארז חבר לנאמן ועוד.

   

  גורמים הקשורים לחברת אירית ליין מסרו בתגובה: "לא מדובר בפירוק דה לוקס, אלא בניסיון כן ואמיתי להבריא את הרשת ולבצע הסדר נושים. לנאמן המוצע אין קשר לחברה, והניסיון להכפיש אותו, מבלי שהעובדים הכירו או נפגשו איתו, אינו ראוי בלשון המעטה".

   

  בתוך כך הוגשה היום לבית המשפט בקשה מטעם ארבעה זכיינים של רשת אירית ליין, שהביעו באמצעות עו"ד אמיר אלעד את תמיכתם בבקשת החברה להקפיא את ההליכים המשפטיים כנגדה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים