שתף קטע נבחר

קצב ביקש - וקיבל את ה"אאודי" של אפרים קציר

לאחר שורת מאבקים על התנאים שלהם זכאי הנשיא המואשם באונס ועבירות מין נוספות - קיבל משה קצב לפני כמה ימים את רכב האאודי A6 המפואר. המכונית שימשה את הנשיא לשעבר אפרים קציר, שנפטר לאחרונה

הצצה ראשונה ל"רכב המריבה", שכבר משרת את הנשיא לשעבר. משה קצב, העומד לדין בימים אלה על אונס ושורת עבירות מין נוספות שביצע לכאורה בעובדות הכפופות לו, קיבל בימים האחרונים את מכונית האאודי A6 המפוארת, שלה הוא זכאי מתוקף מעמדו כנשיא השמיני של מדינת ישראל.

 

עד עתה התנהל קצב במכונית וולבו מודל 2003. גורמים הבקיאים בפרטים סיפרו כי אחרי פטירתו של הנשיא לשעבר, אפרים קציר, היה הרכב חודשיים במאגר, ולכן משפחת קצב העבירה בקשה לקבלו. הרכב נמסר לנשיא לשעבר ביום רביעי האחרון והוא חונה דרך קבע ליד בית הנהג הצמוד של קצב, לא הרחק מקריית מלאכי. במשפחת קצב סירבו להגיב לידיעה.

 

נראה כי הנשיא לשעבר צפוי לערוך את אחת מנסיעות הבכורה שלו במכונית לאולם בית המשפט המחוזי בתל אביב, שם ייפתח משפטו ב-1 בספטמבר. זאת, לאחר שהשופט ג'ורג' קרא דחה לאחרונה את בקשת פרקליטיו של קצב לערוך לו שימוע נוסף אודות בסעיפי האונס ועבירות המין הנוספות שבהן הוא נאשם.


177 כוחות סוס. האוטו החדש (צילום: צפריר אביוב) 

 

רכב השרד של הנשיא לשעבר הוא בעל נפח מנוע של 2,400 סמ"ק ו-177 כוחות סוס. משקלו מעט למעלה מטון וחצי ועל פי נתוני היצרן - הוא מאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש תוך 9.2 שניות. מהירותו המירבית היא 226 קמ"ש.

 

הסערה סביב התנאים שלהם זכאי הנשיא לשעבר התעוררה כאשר החשב הכללי באוצר עיכב, לטענת אנשי קצב, את קבלת המכונית והלשכה המפוארת. "אנשי האוצר, ובראשם החשב הכללי, מכפישים את משה קצב כדי למצוא חן בעיני התקשורת", אמרו פרקליטיו של קצב וקראו למבקר המדינה לחקור את התנהלותו של החשב הכללי.

 

מכתבם של פרקליטי קצב נשלח ללינדנשטראוס לפני מעט יותר משנה,

בעקבות החלטתו של החשב הכללי במשרד האוצר, שוקי אורן, לדחות את בקשותיו של הנשיא לשעבר לקבל לשכה במגדלי עזריאלי בתל-אביב ומכונית שרד מדגם אאודי A6. "לא ראוי שמדינה מתוקנת תתעמר באחד מנושאי תפקידיה הממלכתיים, ללא משפט ועל-ידי השפלה ושרירות לב", כתבו למבקר.

 

באשר לסוגיית המכונית המפוארת, טענו הפרקליטים - לא הנשיא לשעבר הוא שביקש את כלי הרכב, אלא הדבר נעשה ביוזמת משרד האוצר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכוניתו החדשה של קצב
צילום: צפריר אביוב
מומלצים