שתף קטע נבחר

פסיכיאטרים מתקשים לקבוע: האם גולדרינג שפוי?

האב החשוד ברצח בתו בתו הגיע לדיון כשראשו עטוף במגבת. המשטרה תבקש לחקור אותו בימים הקרובים, בתיאום עם הפסיכיאטר. נציג המשטרה סיפר, כי לפני מספר ימים הוא התגבר על שוטרים במהלך בדיקה פסיכיאטרית וכמעט קפץ מהחלון

מעצרו של אסף גולדרינג, החשוד ברצח בתו נעה, הוארך היום (ג') בפעם השנייה. בית משפט השלום ברמלה האריך את המעצר בשמונה ימים, במהלכם אמור להתקבל דו"ח שיקבע האם גולדרינג כשיר לעמוד לדין. לעת עתה, ביקשה המשטרה לחקור את החשוד ברצח בתיאום עם הפסיכיאטר הבוחן את מצבו.

 

הארכת המעצר בוצעה בהסכמה בין חוקרי המשטרה לבין פרקליטו של האב. גולדרינג הגיע לדיון כשראשו עטוף במגבת של בית החולים הפסיכיאטרי שבו הוא נמצא. הוא סירב לדבר עם איש מלבד בא-כוחו, עורך הדין גד זילברשלג. גם במהלך הדיון עצמו הוא נותר אזוק בידיו וברגליו, מחשש שיפגע בעצמו או בסובבים אותו.


גולדרינג מובא להארכת מעצר (צילום: דודו אזולאי)

 

ראש צוות החקירה, פקד אלידוב הכט, אמר ל-ynet כי העובדה שגולדרינג יישאר במעקב פסיכיאטרי שמונה ימים נוספים אינה פוגעת בחקירה. "זה ממש לא חריג, יש כל מיני אילוצים ואנחנו רוצים שהפסיכיאטר יעשה את העבודה בצורה הכי טובה. עד עכשיו אספנו מספיק ראיות שמצביעות על חשד לרצח בכוונה תחילה", הסביר פקד הכט.

 

הסניגור זילברשלג סיפר כי בשיחות שערך עם גולדרינג הוא אמר כי הוא אוהב את נעה והוא מצטער על מה שקרה. "הוא אמר שאין טעם לחייו יותר", סיפר עורך הדין.

 

החקירות: "הוא מבדיל בין טוב לרע"

נציג המשטרה בדיון, אורי הדס, סיפר כי גולדרינג נחשב למסוכן, בעיקר לעצמו. לדבריו, לפני מספר ימים הוא הצליח להתגבר על שוטרים ששמרו עליו במהלך בדיקה במוסד הפסיכיאטרי וכמעט קפץ מהחלון. זו הסיבה שבגללה ביקשה המשטרה שגולדרינג יהיה אזוק בדיון - אולם בסופו של דבר החליטה השופטת כי הוא יהיה משוחרר בידיו כאשר שומרים יושבים לידו ובצמוד אליו.

 

בחקירותיו עד-כה שיתף גולדרינג פעולה עם החוקרים, הביע חרטה על

 המעשים וקשר את עצמו למעשה, אך בחקירות מאוחרות יותר, לאחר שנפגש עם עורך דינו, הוא כבר התנהל אחרת: "מצד אחד הוא מנסה להציג את עצמו כחולה נפש ומצד שני בחקירה פתאום הוא מבחין בן טוב לרע, יודע להגיד שהוא שומר על זכות השתיקה ולענות לשאלות רק כשהוא רוצה. חולה נפש לא מתנהג כך".

 

גם בני משפחתה של אמה של נעה, ליזה מיכאל, טענו כי גולדרינג אחראי למעשיו. דודתה של נעה, אלונה עדות, אמרה בשבוע שעבר כי "מדובר באדם קר רוח ומחושב שתיכנן כל צעד וצעד שלו ולא היו מעולם סימנים שיכולים לקשור אותו למחלת נפש".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסף גולדרינג. "אין טעם לחייו"
צילום: דודו אזולאי
נעה מיכאל. נחנקה למוות
צילום ביתי
מומלצים