שתף קטע נבחר

המתמודד נחשף בעזרת המרשם שדלף

הבלוגר שחשף את גילו האמיתי של עומר אדם, מתמודד בתוכנית "כוכב נולד" שנכנס אליה בגיל 15.5 בניגוד לתקנון, גילה את המידע באמצעות מרשם האוכלוסין שדלף לרשת

דרמה גדולה נרשמה השבוע בהפקת התוכנית "כוכב נולד", לאחר שהבלוגר עומרי חיון חשף כי אחד המתמודדים בתוכנית הגיע אליה בניגוד לתקנון, כאשר גילו 15.5 בלבד, בעוד התקנון דורש מהמתמודדים להיות בני למעלה מ-16.

 

תאריך הלידה של אדם הושג באמצעות שימוש בתוכנת רשומון, המאפשרת גישה למרשם האוכלוסין של ישראל, ושהודלפה בצורה לא חוקית לרשת.

 

"אתמול, בשעות הלילה הגיעו לידיי פרטים אישיים של עומר אדם, מתוכנה של משרד הפנים שדלפה לאינטרנט", ציין הבלוגר עומרי חיון בפוסט בו חשף את המקרה. והוסיף צילום מסך הכולל את פרטיו של אדם כפי שהם מוצגים במרשם, כאשר רוב הפרטים הושחרו באמצעות תוכנה לעיבוד גרפי.

 


הבלוג של עומרי חיון ב"תפוז", עם צילום מהתוכנה (צילום מסך) 

 

חיון: בתור בלוגר צהוב, הייתי צריך לפרסם

בתשובות שמסר חיון דרך דואר אלקטרוני לשאלות ynet, אמר חיון כי ידע שמדובר במידע פרטי. לטענתו, אין בבעלותו את תוכנת ה"אגרון" או עותק של מרשם האוכלוסין. חיון טוען כי את כל המידע על אדם, קיבל מצד שלישי, אשר שלח לו בדואר אלקטרוני צילומי מסך מתוך התוכנה.

 

עוד אמר חיון בתגובה לשאלותינו כי "זה לא עניין של מוסרי או לא מוסרי. קיבלתי מידע על מתמודד שנתן מידע שקרי להפקה ולצופים - אז בתור בלוגר צהוב הייתי צריך לפרסם את זה. יש לא מעט אנשים שניסו להפיל את עומר אדם. אני לא רציתי להפיל אותו. רציתי לחשוף את האמת". חיון אומר כי לא קיבל עד כה פניה מאדם או ממשפחתו.

 

רקע

יש לציין כי מרשם האוכלוסין דלף בצורה לא חוקית לאינטרנט, הדלפה שגררה ביקורת מצד מבקר המדינה, שקבע כי המדינה כשלה בהגנה על פרטיות האזרחים. משטרת ישראל חקרה את ההדלפה, אך סגרה את התיק מכיוון שלטענתה לא ניתן לאתר את המדליף. בישיבת הוועדה לביקורת המדינה שהתקיימה לפני כשבועיים ודנה בדליפה הזו, ציינה המשטרה כי במקרים בהם

יש לה מידע נקודתי על אדם שעשה שימוש לא מורשה במאגר, היא מעמידה לדין.

 

 

המקרה של עומר אדם מציג תרחיש אחד שמתקיים בעקבות דליפה של מאגרי מידע הכוללים מידע אישי על אזרחי ישראל.

 

אדם עצמו הודה שפעל בניגוד לתקנון התוכנית, והחליט לפרוש מהתוכנית, אך ספק שהוא לא ציפה שגילוי גילו האמיתי יגיע ממאגר רשמי של מדינת ישראל, שכרגע זמין להורדה חינם לכל דורש בתוכנות שיתוף הקבצים. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצליח לעבוד על ההפקה, אך לא על המרשם
צילום: רונן אקרמן
מומלצים