שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרומן שקים ג'ונג-איל ניסה להסתיר בכל מחיר
  "סאנדיי טיימס" מביא את סיפור אהבתו הראשונה של הרודן הצפון קוריאני - שחקנית שהופיעה בסרטים פטריוטיים. אביו לא אישר להם להינשא, למרות שילדה לקים בן, והיא יצאה לגלות במוסקבה. מי שידע על קיומה חוסל או נשלח למחנות העבודה

  שבע שנים אחרי מותה, נחשף סיפורה המרתק של סונג הייה-רים, כוכבת קולנוע שהייתה אהובתו הראשונה של הרודן הצפון קוריאני, קים ג'ונג איל, ואם בנו הבכור. הרומן הסודי, שעליו דיווח היום (א') השבועון הבריטי "סאנדיי טיימס", מלמד דבר או שניים על אופי המשטר והתנהלות שושלת קים, בימים שעל-פי הערכות הם ימי דמדומי שלטונו של קים.

   

  קים הכיר את סונג בשנות ה-60, באתר צילומי סרט קולנוע

  בבירה פיונגיאנג. הוא היה צעיר ממנה, והיא נהגה לשחק בסרטים פטריוטיים. בין השניים התפתח רומן, למרות שהיא הייתה נשואה וכבר אם לילדה. לימים היא התגרשה מבעלה, ובערך באותו הזמן סיפרה על הקשר הסודי לחברתה הטובה, רקדנית בשם קים יונג-סון, כיום גולה בת 73.

   

  "היא הייתה חמודה והיה לה בייבי פייס", סיפרה עליה קים יונג-סון, "אך לא יפה מדי, משום שהלסת שלה גבלה במלבנית ופניה לא היו אובליים. היה לה מזג נוח, והיא הייתה בחורה נחמדה מאוד" אמרה בראיון לסוכנות הידיעות הדרום קוריאנית "יונהפ", בסיאול, שם היא חיה מאז ערקה מהצפון.

   

  קים חשד בכל מי שהיה בקשר עמה

  לדבריה, ב-1969 סיפרה לה סונג, חברתה מבית הספר והאוניברסיטה, שהיא צפויה לעבור לגור במעונו של קים, שם שרתו אותו בזמנו לא פחות משמונה טבחים, 100 משרתים ו-500 שומרי ראש. "שאלתי אותה, ומה עם בעלך?", שיחזרה הגולה, "היא לא ענתה ואמרה 'ייתכן שלא אראה אותך עוד לעולם'. הבנתי. כיצד זה ייתכן הרי?".

   

  כעבור כשנתיים ילדה סונג את בנו הבכור של קים, ג'ונג-נאם, וקים עוד היה מאוהב בה, אך זו הייתה נקודת מפנה שלילית ביותר מבחינתה. אביו של קים, שהקים את המשטר הקומוניסטי ושלט ביד קשה, לא אישר להם להינשא. במקום זאת נאלץ קים להתחתן עם אישה אחרת, קים יונג-סוק, שילדה לו בת.

   

  קים חשד בכל מי שהיה בקשר עם אהובתו הראשונה. בשנות ה-70 סוכניו הגיעו יום אחד אל ביתה של קים יונג-סון, לקחו אותה ואת בני משפחתה והעבירו אותם ל"יודוק" - מחנה עבודה נודע לשמצה. הוריה מתו שם מתת תזונה, ובנה בן התשע טבע אחרי שנפל לנהר. כעבור תשע שנים, היא ושלושת ילדיה ששרדו שוחררו. אך רק כעבור שנים סיפר לה איש ביטחון את העילה למעצרה.

   

  מי ניסה להתנקש בבנו הבכור של קים?

  "סוכן הביטחון אמר 'סונג הייה-רים לא הייתה רעייתו של קים ג'ונג-איל, וגם לא היה לה בן. כל אלו שמועות משוללות יסוד. אם תזכירי זאת שוב, לא ייסלח לך'", סיפרה ל"יונהפ". ב-2001 היא הצליחה לערוק לדרום קוריאה, שם היא חיה בזהות בדויה.

   

  קרובי משפחתה וידידיה של סונג סיפרו כי היא נכנסה

   לדיכאון וסבלה מכמה התמוטטויות נפשיות. היא עברה למוסקבה, שם חיה עד יומה האחרון, שהיה במאי 2002. מצבתה שוכנת מטרים ספורים מהקברים של בנו של יוזף סטלין, ואסילי, ואשתו, בבית העלמין טרואקורובסקואה בפאתי הבירה הרוסית. 

   

  בנה, ג'ונג-נאם, התחנך בבתי הספר בז'נבה ומוסקבה ולפי "הטיימס" היה לבריון מפונק וכיום נחשב למהמר כפייתי במקאו, מושבה פורטוגזית לשעבר לחופי הים הסיני הדרומי. בנו השלישי של קים, שילדה לו אשה אחרת, קו יונג-הי (אף היא מתה בינתיים), צפוי לרשת את התואר שלו ולהיות "המנהיג היקר" הבא. הבן הזה, ג'ונג-און, זוכה על-פי הערכות לגיבוי ההנהגה הקולקטיבית הקיצונית. על-פי שמועות, מתנקשים שפועלים בשמם ניסו הקיץ לרצוח את ג'ונג-נאם, בעת ששהה בסין.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קים ג'ונג-איל. יד קלה על ההדק
  צילום: AP
  היורש בילדותו. קים ג'ונג-און
  צילום: רויטרס
  מומלצים