שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש העיר חדרה נחקר בחשד שגירש פליטים
  ביולי 2007 פשטו פקחי עיריית חדרה על פרדס שבו התגוררו כ-30 פליטים מחבל דרפור. הם ערכו חיפוש על גופם ואז גירשו אותם באוטובוסים לירושלים. גורמים בעירייה: הוחלט לפנותם כדי להגן על התושבים; גורמים פוליטיים חברו למשטרה נגד אביטן

  נוהל "מחוץ לחדרה" - ביוזמת ראש העיר? חיים אביטן נחקר בצהריים (יום א') במשרדי יחידת ההונאה של המחוז הצפוני בחשד לכליאת שווא וגירוש של כ-30 פליטים מחבל דרפור שבסודן ביולי 2007. חקירתו של אביטן נמשכה כארבע שעות והוא שוחרר בסיומה.

   

  מדובר בפליטים שהובאו לחדרה על-ידי קבלן פרטי והתגוררו בפרדס סמוך לשכונת בית אליעזר בעיר.

  על-פי החשד, באחד הלילות הגיעו לפרדס אנשי הסיירת העירונית, ריכזו את הפליטים, ערכו חיפוש על גופם ולאחר מכן העלו אותם על אוטובוסים לירושלים, שם נטשו אותם. בעקבות המקרה, הגישה עמותת הסיוע למען פליטים זרים תלונה במשטרה נגד אביטן בטענה שהורה על הגירוש.

   

  גורמים בעיריית חדרה אמרו ל-ynet כי כמו אז, גם עכשיו, הפעולה בה נקטה העירייה נגד הפליטים הייתה חוקית. "מדובר בפליטים שהובאו לעיר כשהם מוגדרים שוהים בלתי חוקיים.

  בעקבות תלונות לפיהן הפליטים מטרידים נערות ונוקטים באלימות נגד תושבים, ופניית ועדי הורים לראש העיר - הוחלט על פינויים מחדרה על מנת להגן על ביטחון הציבור".

   

  "ראש העיר פעל אך ורק על-פי החוק ועל-פי האינטרס הציבורי למען תושבי חדרה, ומתוך מגמה למצוא פיתרון ממשלתי הולם לסוגית הפליטים", הוסיפו הגורמים וציינו כי בחדרה ישנם גורמים פוליטיים אשר חברו למשטרה נגד אביטן. "מוזר שרק היום, שנתיים אחרי האירוע, הוא מוזמן לחקירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים