שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנהלת בי"ס דרסה ילדה, תואשם כנראה בהפקרה
  זיוה גרופר, מנהלת בית הספר מאשדוד שפגעה בילדה בת 8, טוענת שהילדה נמלטה מזירת התאונה. מכיוון שהייתה בלי טלפון, היא העדיפה לחזור הביתה לפני שבאה למשטרה

  מנהלת בית הספר צפויה לעמוד על דוכן הנאשמים. לטענת המשטרה היא פגעה בילדה - וברחה. אנשי משטרת התנועה במרחב לכיש וגם עורכת דינה של זיוה גרופר, מנהלת בית ספר יסודי באשדוד, מעריכים היום (א') כי בקרוב היא תואשם בהפקרת פצוע - אחרי שאתמול פגעה עם רכבה בילדה בת 8 שנפצעה קשה. לגרופר יש גרסה קצת אחרת לדברים.

   

  התאונה אירעה בשבת אחר הצהריים. הילדה ממזרח ירושלים באה לבלות עם בני משפחתה בחוף לידו באשדוד, וביקשה לחצות את הכביש במעבר חצייה. שם נפגעה על ידי מכונית שבה נהגה לפי החשד גרופר. כתוצאה מהמכה נפגעה הילדה בראשה, אך קמה והמשיכה בשארית כוחותיה אל עבר בני דודיה בחוף - שם התמוטטה. הקרובים הזעיקו ניידת טיפול נמרץ, שפינתה אותה לבית החולים תל השומר במצב קשה. בהמשך השתפר מצבה.

   

  אנשי המשטרה הגיעו לזירת התאונה ולא מצאו זכר לרכב הפוגע. הם מיהרו להציב מחסומים, ומסוק אף הועלה לאוויר. במקביל התבקש הציבור, באמצעות התקשורת, לסייע באיתור הנהג הפוגע. על פי המשטרה, כשעתיים לאחר התאונה הגיעה גרופר לתחנה ומסרה את גרסתה לתאונה.

   

  אז התברר שמדובר במנהלת בית ספר "קשת", שגם בעלה הוא מנהל בית ספר. השניים הם אנשי חינוך מוכרים וותיקים. באשדוד. רשיונה של גרופר נשלל ל-60 יום ורכבה הורד מהכביש עד לתום הבדיקה בעניין. עורכת דינה דפנה ז'אק אמרה שבכוונתה לערער לבית המשפט על הפסילה.

   

  "הילדה רצה לעבר הפארק לאחר הפגיעה"

  היום נערך לגרופר שימוע בתחנת המשטרה. בצאתה אמרה כי היא מצטערת על שאירע ומאחלת החלמה לילדה הפצועה. לדברי עורכת הדין, "הפגע לא היה פגע והברח לא היה ברח. הילדה נחבטה מהרכב בצד הימני האחורי, היא הבחינה בילדה מתוך הרכב וכאשר ירדה ממנו הילדה רצה לעבר הפארק ונעלמה שם.

   

  גרופר, טוענת פרקליטתה, "ניסתה למצוא את הילדה, אבל לא היה בידה טלפון ולכן החליטה להמשיך הביתה. היא התקלחה, החליפה בגדים והלכה לתחנת המשטרה - שם הודיעה להם על התאונה ועל שאירע". במשטרה אמרו כי בחקירתה אמרה גרופר שהגיעה בעקבות הידיעות בתקשורת על כך שמחפשים אותה. לדברי עו"ד ז'אק, נערך לגרופר "ציד" בתקשורת.

   

  גורם משטרתי במרחב לכיש אמר כי "יש פער מסוים בין הגרסה

  שהיא מסרה לנו לבין מה שקרה במציאות. אני מצפה מכל אדם נורמטיבי שמעורב בתאונת דרכים להזעיק מיד עזרה ולדווח - על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במנהלת בית ספר שאמורה לחנך תלמידים לערכים".

   

  במערכת החינוך באשדוד הסבירו שלא קיבלו עדיין שום הנחיות בעניינה של גרופר, עם זאת העריכו כי אם אכן יוגש נגדה כתב אישום בשל הפקרת פצוע - היא תתקשה לפתוח את שנת הלימודים בתפקיד. במשרד החינוך אומרים כי העניין הועבר לנציבות שירות המדינה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זיוה גרופר. הרישיון נשלל לחודשיים
  צילום: אבי רוקח
  מומלצים