שתף קטע נבחר

חרדים תקפו את ברקת והשליכו אבנים על רכבו

ראש העיר ירושלים בא לבקר אדמו"ר בשכונת עזרת תורה, וכשיצא רכבו כותר על ידי עשרות חרדים. נזק נגרם לרכב, שנחלץ בליווי משטרתי מתוגבר. "לא אכנע לאלימות", אמר ברקת. סיעת יהדות התורה: "האלימות אינה דרכה של תורה ואין נוהגים כך הנשמעים לגדולי ישראל"

אחרי שבועות ארוכים של מתיחות מול חלק מהציבור החרדי - ראש העיר נתון לראשונה תחת מתקפה פיזית: עשרות חרדים כיתרו אמש (יום א') את רכבו של ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, בתום ביקור אצל אדמו"ר בשכונת עזרת תורה בעיר. אבנים יודו על מכוניתו, לה נגרם נזק. אחרי התערבות כוח משטרה הצליח ברקת לצאת מהאזור ללא פגע.

 

התקרית התרחשה ברחוב חנה בירושלים, לשם בא ראש העיר למה שהוגדר

כ"ביקור אישי" שאליו הוזמן אצל האדמו"ר מקאליב. מעיריית ירושלים נמסר כי "קבוצת חרדים קיצונית זרקה אבנים על רכבו, גרמה לנזק וכיתרה את הרכב".  

 

לפי העירייה, "המשטרה אשר ליוותה את ראש העיר נאלצה להזעיק כוחות תגבור ולאחר דקות ארוכות הצליחה לפלס את הדרך לראש העיר". ברקת עצמו מסר בתגובה לאירוע כי "לא אכנע לאלימות ומי שחושב שבאמצעות אלימות ובריונות ישיג הישגים - טועה". 


העימות לצד מכוניתו של ברקת (צילום: אלי סגל, אתר "חרדים")

 

סיעת יהדות התורה במועצת העיר פירסמה הודעת גינוי תקיפה לאחר המקרה: "הסיעה מגנה בחריפות את מעשה התקיפה נגד ראש העיר, אשר הגיע לביקור נימוסין לבקשתו של כבוד קדושתו האדמו"ר מקאליב במעונו בשיכון חב"ד. האלימות אינה דרכה של תורה ואין נוהגים כך הנשמעים בדבר גדולי ישראל".

 

סגן ראש עיריית ירושלים, יצחק פינדרוס, הביע זעזוע ממעשה האלימות: "אני פשוט בהלם מאלה שרק חושבים שהם זוכרים את יום

השבת לקודשו ושכחו שבעשרת הדיברות יש גם 'לא תגנוב'. התורה מלמדת על האיסור להזיק על ידי ממונו ובטח על ידי גופו", אמר ל-ynet.

 

ראש העיר עורר לאחרונה את זעמה של העדה החרדית הגדולה בעיר, לאחר שהורה על פתיחת חניון בשבתות כדי לפתור את מצוקת החנייה ליד העיר העתיקה. בשבועות האחרונים, מפגינים מדי שבת חרדים שחלקם מתפרעים.

 

בשיא המהומות נעצרו עשרות חרדים שתקפו שוטרים, השליכו אבנים וגרמו נזק. לפני כמה שבועות גם התקבל בעירייה איום מרומז בדואר אלקטרוני על ברקת וסגנו, פפה אללו ממרצ.


פורסם לראשונה 09/08/2009 22:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת (מימין). "האלימות לא תוביל להישגים"
צילום: דודי ועקנין
דלת מכוניתו של ברקת לאחר פגיעות האבנים
באדיבות עיריית ירושלים
מחאת החרדים ליד הרכב
צילום: אלי סגל, אתר "חרדים"
מומלצים