שתף קטע נבחר

הפרקליטות: לא לדחות את כניסת בניזרי לכלא

בתשובה לבקשת שלמה בניזרי לדחות את כניסתו לכלא, טוענת הפרקליטות כי "אין בסיס לטענה כי מצבו הרפואי של בניזרי חמור במידה שתצדיק דחייה נוספת של ריצוי עונשו"

פרקליטות המדינה מתנגדת לדחיית כניסתו לכלא של השר לשעבר, שלמה בניזרי, המיועדת ל-1 בספטמבר. בתגובה לבקשה שהגיש בניזרי לבית המשפט העליון, טוענת הפרקליטות כי "האינטרס הציבורי הוא בביצוע עונש המאסר שגזר בית המשפט העליון, בכניסתו לכלא ב-1 בספטמבר".

 

שופטי העליון החמירו בעונש ושלחו את בניזרי, שהורשע בקבלת שוחד, ל-4 שנות מאסר. השופט אדמונד לוי נימק את ההחלטה: "השחיתות הגוברת במוסדות השלטון הישראלי מחייבת לעשות מעשה על-ידי הצבת תג מחיר גבוה יותר".

 

הפרקליטות טוענת כי בקשתו של בניזרי איננה מעלה נימוקים המצדיקים דחייה של המועד בו הוא אמור להיכנס לכלא. לדברי עורך הדין מיכאל קרשן, הפרקליטות כבר הסכימה לבקשת של בניזרי לדחות את ריצוי עונש המאסר ל-1 בספטמבר 2009, למעלה מחודשיים לאחר מתן פסק הדין.

 

בניזרי ציין בבקשתו שאם ייכנס לכלא מאוחר יותר - יתאפשר לו לבלות עם אמו בת ה-81 את תקופת החגים ואף יתאפשר לו להשתתף בהולדת שני נכדיו, שעתידים לצאת לעולם במהלך תקופת הדחייה. הוא גם טען שהוא נזקק לבדיקה רפואית מסוימת.  

 

בפרקליטות אומרים מנגד כי שלושת הנימוקים שעליהם מבסס בניזרי את בקשתו היו ידועים במלואם עוד במעמד פסק הדין בבית המשפט העליון ואין בהם כדי להצדיק דחייה נוספת של תחילת ריצוי העונש.

 

עו"ד קרשן כותב כי "בשלב זה אין בסיס לטענה כי מצבו הרפואי של בניזרי חמור במידה שתצדיק דחייה נוספת של ריצוי עונשו", וכי שירות בתי הסוהר ערוך ומוכן לטפל באסירים הסובלים מבעיות רפואיות שונות. "גם רצונו של בניזרי לבלות את חגי תשרי בחיק משפחתו ולהשתתף בהולדת נכדיו אינם מצדיקים דחייה נוספת של ריצוי העונש, ארועים אלו היו צפויים בעת שנתבקשה הדחייה הראשונה של ריצוי העונש וגם לגופו של עניין אין בהם כדי להצדיק דחייה ארוכה נוספת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנסה להשיג דחייה. בניזרי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים