שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי הפרסום ב-ynet: לוצ'יאנו ואנג'ליקה יתאחדו
  לפני חמישה ימים נחתה אנג'ליקה ואסקז קובאס מפרו בנתב"ג - היישר לתא המעצר. אנשי משרד הפנים לא השתכנעו שבאה לבקר את חברה, אותו הכירה בפייסבוק. בית המשפט המחוזי בת"א הורה לשחררה בערבות - כעת נותר לגייס את הכסף

  אחרי סאגה שנמשכה חמישה ימים החליט הבוקר (יום ג') בית המשפט המחוזי בתל אביב לשחרר ממאסר את אנג'ליקה ואסקז קובאס, תושבת פרו הכלואה במתקן המעצר של משרד הפנים בנמל התעופה בן-גוריון. מעצרה פורסם לראשונה ב-ynet. בית המשפט קבע כי שחרורה יתאפשר בערבות של עשרת אלפים שקלים, אותה ייאלץ להשיג בשעות הקרובות לוצ'יאנו לודוויג, חברה הממתין לה מאז נעצרה עם נחיתתה בישראל.

   

  ואסקז קובאס נעצרה עם הגעתה לישראל, משום שנחשדה כמי שעשויה לשהות בישראל שלא כדין. היא באה לישראל כדי לפגוש לראשונה בחייה את לודוויג, עמו היתה בקשר באמצעות רשת הפייסבוק זה כשנה וחצי. "אפשר סוף סוף לנשום לרווחה, השופט הבין את גודל האבסורד", אמר לודוויג בתום הדיון.

   

  כעת נותרה ללודוויג מלאכה רבה. אחרי כרטיס הטיסה שמימן עבור חברתו ו-15 אלף שקלים שהוציא בגין הוצאות משפטיות בימים האחרונים, הוא ייאלץ לבקש מחבריו הקרובים לגייס את הסכום הנדרש כדי לשחרר את חברתו עוד היום ולפגוש בה לראשונה בנסיבות הראויות.

   

  בתשובת המדינה שהוגשה לבית המשפט בעניין

  העתירה טען נציג פרקליטות מחוז ת"א, עו"ד נדב ברנר, כי החלטת משרד הפנים הינה החלטה סבירה אשר לא נפל בה כל פגם שיש בו כדי להצדיק התערבות של בית משפט. לדבריו, יש חשד של ממש מסיבת הגעתה לישראל, חשד המבוסס על סתירות מדבר משך השהות המתוכנן שלה בישראל.

   

  בנוסף, טענו אנשי משרד הפנים כי התעורר חשד בשל היעדר אמצעים כלכליים למימון שהייתה בישראל, חוסר הבהירות לעניין אופן מימון כרטיס הטיסה שלה וחוסר הבקיאות בפרטים בסיסיים בנוגע לבן זוגה. בסופו של דבר, קיבל בית המשפט את טענותיו של לודוויג והחליט לשחרר את אנג'ליקה ממתקן המעצר.

   

  בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לודוויג. ינסה לגייס את הכסף
  החברה מפרו. חמישה ימים במעצר
  מומלצים