שתף קטע נבחר

זעם באירופה על ההרשעה: עוד סנקציות למיאנמר

בעקבות הרשעת מנהיגת האופוזיציה במיאנמר בהפרת תנאי מעצר הבית שלה, קראו מנהיגי בריטניה וצרפת להטיל עוד סנקציות על המדינה. האיחוד האירופי: ננקוט בצעדים

אירופה זועמת על הרשעתה של מנהיגת האופוזיציה במיאנמר (בורמה), אונג סן סו צ'י, בהפרת תנאי מעצר הבית שלה: האיחוד האירופי גינה היום (ג') בצהריים את גזר הדין שהוטל על סו צ'י והבטיח לנקוט בצעדים נגד החונטה הצבאית השולטת במדינה. גם נשיא נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, קרא להטיל עוד סנקציות על המדינה, בטענה שגזר הדין "אכזרי ובלתי הוגן".

 

בית המשפט גזר על סו צ'י שלוש שנות מאסר, אך החונטה הצבאית המתיקה את העונש ל-18 חודשים שהיא תרצה בביתה. היא הועמדה לדין לאחר שגבר אמריקני שחה אל ביתה ושהה בו במשך שני לילות.

 

מלשכתו של נשיא צרפת נמסר כי סו צ'י נפלה קורבן למשפט פוליטי, שנועד למנוע ממנה להיאבק למען מדינה דמוקרטית וחופשית. "בפסיקה הבלתי צודקת הזו, הרשויות הבורמזיות הוכיחו שהן החליטו להתעלם מהמסרים של הקהילה הבינלאומית", נמסר, "הנשיא מבקש מהאיחוד האירופי להגיב במהירות באימוץ סנקציות חדשות נגד המשטר הבורמזי".

 

גם ראש הממשלה הבריטי, גורדון בראון, הודיע כי הכרעת הדין "המפלצתית" בעניינה של סו צ'י "העציבה והכעיסה" אותו. הוא טען כי החונטה הצבאית השולטת במיאנמר מבקשת למנוע מסו צ'י להשתתף בבחירות שאמורות להתקיים בשנה הבאה.

 

"מדובר בעוד הוכחה לכך שהמשטר הצבאי בבורמה נחוש בדעתו לנהוג בחוסר כבוד מוחלט לסטנדרטים המקובלים של שלטון החוק, בניגוד לדעה הבינלאומית", אמר בראון, "העמדתה לדין נראית יותר מפלצתית משום שהיא נועדה לפגוע בקשר שלה עם העם, שעבורו היא סמל לתקווה ולהתנגדות". הוא קרא למועצת הביטחון של האו"ם להטיל איסור בינלאומי על מכירת נשק למשטר הצבאי במיאנמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סרקוזי. רוצה תגובה מהירה
צילום: רויטרס
"החלטה מפלצתית". בראון
צילום: AP
מומלצים