שתף קטע נבחר

האישום: גולדרינג וידא שלבה של נעה חדל לפעום

הוגש כתב אישום נגד האב שהודה ברצח בתו לפני שלושה שבועות: "הוא הידק את הניילון הנצמד לפניה, עד אשר נשמה את נשימתה האחרונה". לפי הפרקליטות, המניע היה פגיעה באשתו בנפרד ליזה. בליל הרצח נטל כדורים "במינון לא ידוע"

"הנאשם נטל ניילון נצמד, ניגש אל נעה אשר ישנה אותה עת במיטתו, הידק אותו לפניה תוך שהוא חוסם את כל דרכי נשימתה, עד אשר נשמה את נשימתה האחרונה... הנאשם וידא כי לבה של נעה חדל לפעום ורק אז הסיר את הניילון מפניה, פשט את בגדיה אשר התלכלכו והלבישה בבגדים נקיים".

 

כך מתאר כתב האישום החמור שהוגש הבוקר (יום ה') בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה נגד אסף גולדרינג, בגין הרצח שארע לפני כשלושה שבועות בביתו שביישוב בצרה בשרון. לצד האישום, ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצר האב עד תום ההליכים. המשפט ייפתח ב-6 בספטמבר.

 

אבא רוצח - סיקור מקיף ב-ynet:

 

בכתב האישום מתואר הרקע למקרה - "התפרקות התא המשפחתי". אסף והאם ליזה נישאו ב-2005 והתגוררו בבצרה, ב-5 במרס 2006 נולדה נעה. במהלך 2008 עלו נישואיהם של השניים על שרטון ובחודש אוגוסט 2008 עזבה ליזה את הבית לירושלים יחד עם בתה.

 

לקריאת כתב האישום המלא - לחצו כאן

 

במהלך אותה שנה השניים ניסו ללא הצלחה לשקם את נישואיהם ואף חזרו להתגורר יחד לתקופה מסוימת, אולם ביוני 2009 חזר גולדרינג להתגורר בבצרה. באותה תקופה, נטען באישום, הוא הבין כי ליזה מתכוונת להתגרש ממנו וחשד כי היא מסיתה את נעה נגדו, דבר שעלול לקבל ביטוי ביכולתו לפגוש אותה.

 

ב-24 ביולי, לפי הסיכום ביניהם, הגיע גולדרינג לקחת את נעה. באותו לילה סמוך לשעה 2:00 גמלה בלבו ההחלטה לגרום למותה של בתו - "על רקע התפרקות התא המשפחתי ועל מנת לפגוע בליזה". בכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד קרן וקסלר מפרקליטות מחוז מרכז, מצוין עוד כי בשלב לא ידוע באותו ערב הוא נטל כדורים שמינונם אינו ידוע - ולאחר הרצח חתך את זרועותיו באזור שורש כף היד.

 

עורך דינו של גולדרינג, גדי זילברשלג, אמר לאחר הדיון: "על פי הבנתי, אסף גולדרינג לא התכוון לבצע מעשה נורא שכזה. הוא מביע חרטה, צער עמוק והוא אינו מבין כיצד עשה מעשה נורא שכזה".

 

"שפוי, קר רוח ונרקיסיסט"

הגשת כתב האישום התעכבה בימים האחרונים, עם התארכות הבדיקה הפסיכיאטרית שאליה נשלח האב שהודה ברצח. לבסוף קבעו המומחים כי גולדרינג כשיר לעמוד לדין. משפחתה של האם הגיבה באנחת רווחה. "היה לנו ברור שהוא ינסה לצאת מזה ושייתן את משחק חייו", אמרה ל-ynet קרובת משפחה. נציג המשטרה טען בדיון הארכת המעצר מוקדם יותר השבוע כי גולדרינג "שפוי, קר רוח ונרקיסיסט".

 

יצוין כי בחקירתו הראשונה במשטרה מסר גולדרינג את הגרסה לפיה רצח את נעה בעקבות הסכסוך שלו עם אשתו ורק בשיחות עם הפסיכיאטר המחוזי הוא שינה גרסה וטען כי בין היתר שמע קולות וכן כי נטל את הכדורים בטרם ביצוע הרצח.

 

אמה של נעה, ליזה מיכאל, ספדה לה במלאות שבעה לרצח: "היית כוכב מאיר בלילה, תודה שבחרת בי להיות אמא שלך". כשהיא מלווה בבני משפחתה - ובהיעדר משפחת האב הרוצח - הקריאה האם מתוך

מחברת שהיתה שייכת לבתה: "נעל'ה שלי, כמו טלית צחורה מתכלת, כל כך הרבה אנשים איחדת במותך, אני יודעת שמתוך האבל והיגון שלי ושל המשפחה היה אבל לאומי בארץ ובעולם כולו".

 

האם ציינה בהתרגשות את התמיכה הרבה לה זכתה מאז הרצח, שהסעיר את המדינה כולה. "לא היה אדם אחד ששמע על יציאתך מהעולם הזה ונשאר אדיש. נעה, גרמת לכולם לאמץ בחום את הילדים, ההורים והחברים שמסביבם. גרמת לכולם להעריך את מתנת החיים שאסור לקחת כמובן מאליו, גרמת לכולם לקדש את החיים ואת הרגע, כל רגע הוא חשוב, כל רגע הוא נצח", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדרינג. בכוונה תחילה
צילום: ירון ברנר
נעה. קורבן של אבא
מומלצים