שתף קטע נבחר

ניסוי ביאהו: שלחת מייל? שלם סנט

יאהו מנסה להלחם בספאם בצורה מקורית: תציע למשתמשים לשלם סנט אחד עבור כל הודעת דואר אלקטרוני שישלחו, ותעביר את כל ההכנסות לצדקה

יאהו מנסה לתרום לצדקה ולהילחם בספאם - בבת אחת. שירות CentMail (משחק מילים על "דואר בסנט" וגם "דואר נשלח") שהחברה תשיק בקרוב תציע למשתמשים לשלם סנט אחד עבור כל דואר אלקטרוני שהם רוצים לשלוח. הכסף ייתרם כולו לצדקה, וכך, מקווים בחברה, ספאמרים ימנעו משימוש בשירות ויעזבו את תיבות הדואר האלקטרוני שלנו בשקט.

 

הרעיון פשוט: תמורת סנט, יקבל המשתמש "בול" אלקטרוני, שיזהה את הדואר האלקטרוני הנשלח איתו כהודעה אמיתית, ולא כדואר זבל. ב-CentMail אומרים שבשביל שהשירות יעבוד הוא יצטרך לצבור תאוצה, ולהיתמך על ידי כל ספקיות הדואר האלקטרוני הגדולות, כמו גוגל, מיקרוסופט וספקיות האינטרנט.

 

תרמתי במשרד

הרעיון עצמו לא חדש, ומודלים של "בולים" לדואר אלקטרוניים נזרקים לחלל הווירטואלי חדשות לבקרים. בדרך כלל המודלים נקברים לפני מימושם, מכיוון שההנחה הרווחת היא שמשתמשי האינטרנט לא יתחילו לשלם על מוצר שהם קיבלו בחינם עד עתה. יאהו טוענת שהיא עקפה את הבעיה בכך שאת הכסף כולו היא תתרום לצדקה.

 

לפי נתונים שהציגה החברה, 89 אחוזים ממשקי הבית בארה"ב תורמים גם כך, סכום ממוצע של 1,620 דולרים בכל שנה. אם התרומה תעשה ישירות דרך השירות, לא יהיו למעשה עלויות נוספות לשליחת הדואר האלקטרוני. ב-CentMail מבטיחים שאין עלויות נוספות, ושכל התרומות במלואן יועברו למוסדות צדקה, אותם יוכלו המשתמשים לבחור מתוך רשימה. פרטים נוספים על השירות ניתן למצוא בדף האודות שלו (אנגלית).

 

ומה בארץ?

לפני מספר חודשים אזרחים רבים קיבלו הודעות דואר אלקטרוני שטענו כי שר האוצר מתכנן להנהיג מס על האינטרנט, בתוכו תשלום של חמש אגורות על כל הודעת דואר אלקטרוני, ו-11 אגורות על כל מגהבייט של גלישה. ההודעה גרמה לבהלה רבה, עד שהוכחשה על ידי משרד האוצר.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השירות הבולאי. רק אלקטרוני
צילום: איי פי
מומלצים