שתף קטע נבחר

מת מפצעיו פלסטיני שהותקף בקטטה באשקלון

צעיר מהצפון יואשם ברצח, אחרי שחבט עם קרש בראשו של תושב השטחים באתר בנייה. הקורבן, שנפצע אנושות בעימות לפני כשבוע וחצי, מת הבוקר. עדי ראייה: "זה היה ריב סתמי"

בבית החולים סורוקה בבאר-שבע מת הבוקר (יום ב') פלסטיני, שמסתמן כקורבן נוסף בשרשרת מעשי הרצח שאירעו בישראל בשבועות האחרונים. האיש, גואדה מוחמד אוסמה, תושב השטחים בן 48, נפצע לפני כשבוע וחצי כשצעיר מצפון הארץ חבט בו באמצעות קרש בקטטה באשקלון.

 

אלה נרצחי השבועות האחרונים:

 

במשטרת אשקלון התקבלה לפני כשבוע וחצי הודעה על קטטה באתר בנייה ברחוב הפנינים בעיר. למקום הוזעקו גם אנשי מד"א, שהבחינו באדם שנפצע אנושות במהומה ממכה שספג בראשו. עדי ראייה במקום סיפרו לשוטרים כי אחיו של הקבלן באתר הבנייה, תושב הצפון בן 21, רב עם הפלסטיני, והיכה אותו.

 

"אחיו של הקבלן והפצוע רבו על עניינים של מה בכך, סתם דברים, לא משהו משמעותי", סיפר אחד מהעובדים במקום לשוטרים. בשלב מסוים נטל הצעיר קרש כבד שהיה מוטל בסמוך אליו, וחבט באמצעותו בחוזקה בראשו של הפלסטיני. לאחר המעשה נמלט החשוד לביתו, אולם משטרת אשקלון פעלה במהירות, ואיתרה אותו בעודו נוסע במונית צפונה.

 

בסופו של דבר החשוד הסגיר את עצמו למשטרה, ובחקירתו הודה במעשה, אותו ביצע לטענתו משום שהפלסטיני התגרה בו. מעצר הישראלי הוארך בבית המשפט, והמשטרה המשיכה בחקירה. הפצוע אושפז בבית החולים,

אך הבוקר, כאמור, הלך לעולמו. לפני כמה ימים הוגש נגד התוקף כתב אישום בגין ניסיון לרצח, וכעת מעריכים גורמים במשטרה כי הוא יואשם ברצח.

 

האירוע באשקלון מצטרף לשורת מעשי רצח מזעזעים שנרשמו לאחרונה ברחבי הארץ. היום נעצרו בן ואב בחדש שרצחו את הסב שעמו היו בסכסוך בכפר בוקעתא שרמת הגולן. ביום שבת האחרון נרצח בחוף תל-ברוך בתל-אביב לאונרד (אריק) קרפ, שהגיע לבילוי תמים עם אשתו ובתו. בשבוע שעבר התגלו שתי גופות מבותרות - האחת בפח אשפה ברמת-גן והשנייה בנחל אלכסנדר. גופה נוספת נמצאה בצומת בית דגן.

 

לפני כשבוע וחצי נרצח בשוגג נער בניסיון חיסול של עבריין ברמלה, וארבעה ימים לפני כן נרצח גבר בבקה אל-גרבייה. ב-1 באוגוסט נורו למוות שני בני אדם בטבח במרכז הגאה בתל-אביב, וגבר ובנו נדקרו למוות בקטטה בכפר מכר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הם רבו על עניינים של מה בכך" (ארכיון)
באדיבות bokra.net
מומלצים