שתף קטע נבחר

ניו-זילנד: צלה ואכל את כלבו, אך לא יועמד לדין

אומרים שהכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם, אך מסתבר שיש גם במדינות מתקדמות אנשים שמעדיפים לראות בחיות האלה מזון. בניו-זילנד עמדו הרשויות חסרות אונים מול אזרח שצלה את כלב המחמד שלו ואכל מבשרו ביחד עם בני משפחתו וחבריו.

 

השלטונות לא יכלו להעמיד את האיש, ממוצא טונגי, לדין משום שלפי החוק המקומי, ניתן לעשות זאת רק אם החיה נשחטה באופן אכזרי, ולא ניתן היה לקבוע שכך היה. "היינו בדילמה כשראינו משהו שדי הכעיס אותנו" אמר גרת הלידיי, מהאגודה למניעת התאכזרות כלפי חיות באוקלנד (SPCA), לרשת CNN.

 

פקחי הארגון, שאמון על חקירת מקרי ההתאכזרות לחיות והעמדת האחראים לה לדין, הגיעו לבית המשפחה במנג'יר, מדרום לאוקלנד, שם מצאו את שאריותיו של כלב אמסטף על מנגל. "הכלב חי עם בני המשפחה במשך זמן מה, אך הגבר אמר לאשתו שנמאס לו ממנו, שהוא הופך למטרד והם החליטו להיפטר ממנו".

 

"במקום להביא אותו לאגודה, כפי שאנו ממליצים, הם החליטו לצלות ולאכול אותו, כפי שנהוג בטונגה. האיש לא חשב שהוא עושה משהו שאינו כשורה", אמר הילדיי. התקרית אירעה בפברואר, ומאז בחן הארגון את הדרכים לתבוע, אך בסוף השבוע הוחלט שלא ניתן לעשות זאת משום שהחיה נהרגה באופן הומני.

 

לדברי הלידיי, האיש הכה בראשו של כלבו עם פטיש, וכך הוא לא היה בהכרה כששיסף את גרונו. "זו הדרך הרגילה - אם ניתן להשתמש במילה הזאת - שבה הורגים חיות ברחבי העולם", הסביר הלידיי. לפי החוק המקומי לרווחת החיות, מותר לשחוט חיה אם עושים זאת באופן מהיר ונטול כאב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כלב אמסטף. ארכיון
צילום: חיים שוורצנברג
מומלצים