שתף קטע נבחר

מחקר: האם האנושות תשרוד מתקפת זומבים?

המדע טרם פיתח תרופה למחלות כמו סרטן או איידס, אך נראה כי מצא זמן לעסוק בשאלות קיומיות כגון: האם האנושות הייתה שורדת מתקפת זומבים? התשובה, כפי שהדגימו חוקרים קנדים באמצעות תרגיל מתמטי, היא: כנראה שלא.

 

המחקר, שערכו חוקרים מאוניברסיטאות אוטאווה וקרלטון שבקנדה, פורסם בספר "פיתוח מודלים לחקר מחלות מדבקות". זומבים - שמופיעים בספרים, סרטים, משחקי מחשב ואגדות עם - הם כביכול יצורים מתים, שמסוגלים להפוך בני אנוש חיים לזומבים באמצעות נשיכה.

 

מסקנות המחקר היו שאלא אם כן תצליח האנושות להגיב בעוצמה ובמהירות נגד היצורים הבדיוניים, הזומבים הם שינצחו. "פיתחנו מודל של מתקפה זומבית בעזרת השערות ביולוגיות המבוססות על סרטים זומבים פופולריים", הסביר הפרופסור רוברט סמית. "הצגנו מודל בסיסי של זיהום והדגמנו את התוצאה בעזרת תוצאות מספריות".

 

על מנת לתת לאנושות סיכוי במאבק הדמיוני, החוקרים החליטו

 שהזומבים יתנהגו כמו בסרטים "הקלאסיים", וינועו באיטיות רבה יותר מהחיים. הניתוח חשף שכל הניסיונות ללכוד את הזומבים או לרפא אותם יעלו בתוהו. "התקווה היחידה של האנושות היא לפגוע בהם קשות ולעתים קרובות. חיוני לטפל בזומבים מהר, אחרת כולנו נהיה בצרות", כתבו החוקרים.

 

למחקר התמוה יש כביכול צידוק רציני. במובנים מסוימים, הסבירו החוקרים, "מגיפת זומבים, יכולה להידמות למחלה זיהומית קטלנית ומהירה". החוקרים טוענים שהתרגיל יסייע למדענים לפתח מודל להבנת אופן הפצתן של מחלות לא מוכרות בקרב אוכלוסיה אנושית. (בי.בי.סי)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זומבי מהסרטים. במציאות "כולנו נהיה בצרות"
מומלצים