שתף קטע נבחר

נאשם בפרשת טופז: אין סיבה שאשאר במעצר

ביהמ"ש העליון ידון בערעורו של אופיר סספורטס, הנאשם כי תיווך בין טופז לבין תוקפי אבי ניר. פרקליטיו טוענים כי מות הבדרן "מחליש את הראיות, משום שעדותו מתבטלת". במקביל, נמשכת חקירת ההתאבדות. גורם במשטרה: הוא ישב עם אסירים קשים. צריך לבדוק אם לא היתה אופציה אחרת

חקירת התאבדותו של דודו טופז נמשכת במלוא המרץ. צוות החקירה המיוחד שהוקם במחוז מרכז לבדיקת נסיבות מותו כבר סיים לגבות עדות ראשונה מהסוהרים ומהאסירים שהיו עמו בתא, בניסיון לקבוע אם ניתן היה למנוע את התאבדותו. בינתיים, מנצלים הנאשמים הנוספים בפרשה את התאבדותו כדי להקל על תנאיהם.

 

אופיר סספורטס, הנאשם כי קשר יחד עם טופז ואדם נוסף קשר לתקוף את מנכ"ל קשת, אבי ניר, בנסיבות מחמירות ולגרום לו לחבלה חמורה, יגיע היום (א') לבית המשפט העליון, שם יתקיים דיון בערעור שהגיש על תנאי מעצרו. סספורטס, שהואשם גם באספקת סמים לטופז, הגיש את הערעור לפני ההתאבדות, אך מתכוון לנצל אותה להוכחת טענותיו.

 

פרקליטיו של סספורטס, עורכי הדין בני וקרן נהרי, יטענו כי מותו של טופז יוצר נסיבות חדשות בעלות השלכות על כתב האישום. לטענת הפרקליטים, טופז אמר כי סספורטס קישר בינו לבין אדם נוסף, אולם לטענת סספורטס, אדם זה לא הזמין את התקיפה של אבי ניר. "אין ספק שמותו של טופז מחליש את הראיות בתיק, משום שעדותו במשטרה מתבטלת", אמר עו"ד נהרי ל-ynet.

 

לדבריו, "אנו לא יודעים שאותו 'אחר' שמופיע גם בכתב האישום כאדם מסתורי שאליו כביכול פנה סספורטס הוא אותו 'אחר' שפנה לאותם אנשים שהיכו את ניר. לטענתנו, זהו אחר נוסף. מותו של טופז ישפיע על עוצמתן של הראיות ועל העובדה שהמשפט יכול להימשך הרבה יותר זמן ולכן יש לשחרר את סספורטס למעצר בית".

 

לפני מותו: טופז הועבר לתא עם אסירים קשים יותר

במקביל, ממשיכה המשטרה לחקור את התאבדותו של טופז. גורם במחוז מרכז אמר ל-ynet כי המשטרה תבדוק האם היה קשר בין החלטתו של טופז להתאבד לעובדה שהוא הועבר לתא עם אסירים אחרים ימים ספורים לפני ההתאבדות. בנוסף, ממשיכים במשטרה לבדוק מדוע לא הוצבו מצלמות שמתעדות בצורה שלמה יותר את תא המעצר.

 

במהלך סוף השבוע הגיע לחוקרים מידע על כך שטופז הועבר לאחרונה מתא "נוח" יחסית לתא שבו שהו אסירים קשים יותר. על פי המידע, בתאו הקודם ישב טופז עם אסירים יוצאי חבר המדינות, ולאחר זמן מה הועבר לתא שבו שהו אסירים ערבים. במשטרה יבקשו לבדוק בין היתר האם היה אירוע כלשהו בין טופז לבין מי מהאסירים שדחף אותו לבצע את המעשה.

 

"הוא לא ישב בתא במעשיהו שהיו בו אסירים נוחים יותר, אלא עם אסירים קשים, וצריך לבדוק אם לא היתה אופציה אחרת", אמר גורם במשטרה, "בכל זאת מדובר פה בדודו טופז שלא מכיר את העולם הזה, וצריך לזכור שהאוכלוסייה בכלא לא קלה בכלל". משרות בתי הסוהר נמסר כי טופז היה בענישה, ובסיומה שולב מחדש בתא המעצר.

 

למרות טענות השב"ס כי המצלמות לא הוכנסו לאזור המקלחת בשל צנעת הפרט, החוקרים בודקים אם לא היתה אפשרות לצלם גם באזורים אלה 24 שעות ביממה. בשב"ס מתעקשים כי לא קיימים בישראל תאי מעצר ובהם מצלמות במקלחות ובתאי השירותים, בשל צנעת הפרט.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אביעד גליקמן, אלי סניור ורענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טופז. התאבד בכלא
צילום: ירון ברנר
עו"ד נהרי. "המוות מחליש ראיות"
צילום: עופר עמרם
סספורטס. רוצה הביתה
צילום: עופר עמרם
מומלצים