שתף קטע נבחר

שוויץ נגד צילום הרחובות של גוגל

הנציב השוויצרי להגנה על המידע מאשים את גוגל כי לא נקטה בצעדים הדרושים לשמירת פרטיות האזרחים, ודורש להסיר את שוויץ משירות צילום הרחובות שלה. גוגל: אנחנו מופתעים

הנספטר ת'ור, הנציב הפדרלי השוויצרי להגנה על המידע (FDPIC), מאשים את גוגל כי לא נקטה את הצעדים הדרושים כדי לשמור על פרטיות אזרחי שוויץ כשהחלה לצלם את רחובות המדינה לשירות Street View. כך מדווח אתמול (א') אתר ArsTechnica. ת'ור דורש מגוגל "להסיר מיידית", את התצלומים בשירות הנוגעים לשוויץ.

 

גוגל Street View הוא שירות מפות ותצלומים המצולמים מגובה הקרקע, המציע מראה מקום מדויק של ערים וארצות רבות ברחבי העולם.

 

התצלומים עליהם מבוסס השירות מופקים באמצעות ניידות ייעודיות, הנוסעות ברחובות, ואשר על גגותיהן מוצבות מצלמות מיוחדות המפיקות תצלומים ב-360 מעלות סביב כלי הרכב.

 

היסטוריה בעייתית

מאז הפעלתו בשנת 2007, זוכה השירות לביקורת רבה, בעיקר מצד גופי פרטיות וזכויות אזרח, לצד שלטונות מדינתיים.

 

השירות, שהושק בימים האחרונים בפורטוגל, טאיוון ושוויץ, מעורר דאגה בקרב האחרונה. נציב הפרטית השוויצרי פרסם באתר האינטרנט הרשמי שלו, דף מידע בצרפתית וגרמנית, המסביר לאזרחים כיצד להימנע מצילום אקראי ברחוב על ידי הניידות, וכיצד לדרוש את טשטוש פרצופם אם צולמו בידי ניידת של גוגל.

 

ת'ור טוען כי גוגל לא כיבדה חלק מהבקשות לטשטוש, וכי פניהם של אזרחים עדיין ניתנים לזיהוי בשירות. הנציב התרה בגוגל כי יאפשר להפעיל את השירות רק לאחר שימולאו "התנאים המוסכמים", כדבריו, וכי לא יהסס לנקוט ב"צעדים נחוצים", קרי, איסור על הפעלת השירות בגבולות שוויץ.

 

לשירות של גוגל יש היסטוריה בעייתית בכל הנוגע לשמירה על פרטיותם של האזרחים המתגוררים במקומות הנכללים בשירות. לפני מספר חודשים דרשה הממשלה היפנית מגוגל להחליף את התצלומים בשירות, כיון שהמצלמות השירות צילמו בשגגה בתים פרטיים. באופן דומה דרשו ממשלות גרמניה ויוון "הבהרות" בנוגע לאופן יישום. השירות.

 

בתוך כך, ניידת צילום העובדת עבור החברה, נתקלה בכפר קטן באנגליה בתושבים שזעמו על הפגיעה בפרטיותם - והכריחו את המכונית לשוב על עקבותיה. גוגל טענה אז בתגובה כי הטכנולוגיה לא פולשנית.

 

דובר מטעם גוגל ענה ל-ArsTechnica כי החברה קיבלה אך בקשות מעטות לטשטוש פניהם של מצולמים, וכי הם מופתעים מהחלטות הנציב. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניידת צילום של גוגל
צילום: AP
מומלצים