שתף קטע נבחר

הנהג שדרס אב ובן בצפון: "חתכו אותי ולכן סטיתי"

בבית המשפט סיפר הנהג שגרם למותם של אריה ועידו אכדרי, כי הוא רכש קפה בתחנת דלק דקות לפני התאונה. מעצרו הוארך ביומיים. החוקרים: "על הכביש אין שום סימני בלימה". המשטרה קוראת לא לצעוד בכביש בין עירוני

כשפניו מכוסים התיישב בצהריים (יום ב') בבית המשפט ראפע אבו-גוש ממרר, הנהג שחשוד שגרם אמש למותם ברשלנות של אריה ועידו אכדרי, אב ובנו מאליקים, בכביש 70. הוא פרץ מעת לעת בבכי ול-ynet אמר: "כאשר הבנתי שפגעתי באדם כמעט התמוטטתי. זו הרגשה קשה מאוד. הרגשת נוראית". בית משפט לתעבורה בנצרת האריך ביומיים את מעצרו.


אבו-גוש בהארכת מעצרו, היום (צילום: אפי שריר)

 

אבו-גוש, בן 41, יצא אתמול סמוך לשעה 5:00 בבוקר מביתו לבאר-שבע, כדי לטפל במכונת קידוח. בשעות הערב שב חזרה לביתו בצפון ודקות לפני התאונה עוד הספיק לעצור בתחנת דלק, לשתות קפה ולקנות שתי פחיות של משקה אנרגיה. "זה שאומרים שהייתי עייף ושנרדמתי, זה לא נכון. הייתי עירני מאוד", הוא הצהיר.

 

על התאונה הקטלנית, הוא סיפר: "נסעתי בכביש ורכב חתך אותי בנתיב השמאלי. סטיתי הצידה והתנגשתי במעקה הבטיחות. המשכתי בנסיעה בערך 50 מטר ואז עצרתי. זוג שנסע לידי עצר גם הוא. הבנתי שיש נזק לרכב וחזרתי אחורה יחד עם הבחור שעצר לידי. כשהגענו למעקה הבטיחות וחיפשנו חלקים של הרכב ראינו פתאום שמעבר לגדר מוטל אדם, אני לא הבנתי שפגעתי בו".


מקום התאונה. קטע כביש מואר עם שני נתיבים (צילום: שי וקנין)

 

את גרסתו מחזק גם עו"ד יוסף עאמר, שמספר כי מרשו והאדם הנוסף ביקשו להגיש עזרה לגבר שהיה מוטל בשטח. עוד הוא טוען כי הנהג השני שהיה עם מרשו הוא זה שהתקשר למשטרה. "למקום הגיעו שוטרים ואחד מהם אמר לי - ,'אתה פגעת בבן אדם'. ואני אמרתי לו - 'אני? מה פתאום', ואז הוא השיב - 'יש סימנים'. הוא הראה לי דברים על השמשה. כמעט התמוטטתי, היו לי בחילות, זו הרגשה נוראית. כמובן שלא עשיתי את זה בכוונה. מאוד מאוד כואב לי מה שקרה. מה שקרה אתמול זה רק המזל הרע שלי ושלהם. זה עניין של שבריר שנייה, שיכול היה לקרות לכל אחד".

 

אחיו הבכור של הנהג, האיל, סיפר כי גם במשפחתם היתה טרגדיה דומה: "בן אחותי נהרג בתאונת דרכים. כשראיתי אתמול את אחיו של ההרוג, הסתכלתי לו בעיניים, ולא היה לי מה להגיד לו. אנחנו כואבים את כאב המשפחה".

 

המשטרה: אין סימני בלימה

במשטרה, שם ביקשו להאריך את מעצרו של אבו-גוש ביומיים, אומרים כי מסתמן שהנהג נרדם על ההגה. "הוא כנראה נרדם. על הכביש אין שום סימני בלימה. אם הוא לא נרדם, אין שום הסבר לכך - כיצד הוא לא הבחין שפגע במישהו בשמשה הקדמית. יחד עם זאת, כל הנושא נמצא בחקירה ועל כן ביקשנו את הארכת מעצרו".

 

בניגוד לנאמר אתמול, מאשרים היום במשטרה כי אכן הנהג והגבר שעצר לצידו הם שמצאו את גופתו של אריה אכדרי. "עד שהמשטרה הגיעה

 הם הלכו אחורה כדי להבין מה קרה ואז מצאו את הגופה מוטלת מאחורי הגדר. הם כנראה ניסו להגיש עזרה", אמר ראש אגף התנועה של המחוז הצפוני, סגן-ניצב יוסי חתוקאי.

 

עוד עולה מהחקירה כי אכדרי ובנו לא צעדו עם אפודי מגן והחוק אינו מחייב שיצעדו עם אפודים. התאונה עצמה התרחשה על קטע הכביש המחבר בין כביש 6 לכביש 70. מדובר בקטע כביש מואר מאוד עם שני נתיבים לכל כיוון, אך יחד עם זאת חוזרת המשטרה ומבקשת מאנשים לא לצעוד בשולי כביש בין עירוני. "זו תופעה מסוכנת, גם אם על פי החוק זה מותר, סטייה הכי קטנה של מסת רכב גדולה עם הולך רגל שהוא חשוף מסתיימת בטרגדיה".

 

בתוך כך, דחה בית המשפט את הבקשה שהגישו בני משפחת ההרוגים, שלא לנתח את גופותיהם. בני המשפחה יפנו כעת באמצעות קצין המבצעים האזורי של זק"א, חזקי פרקש, לבית המשפט העליון, כדי לערער על ההחלטה. פרקש הסביר כי "נסיבות המוות של הולכי הרגל ברורות - השניים נהרגו כתוצאה מפגיעה קטלנית, ונתיחה תפגע בכבוד האדם וחירותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו-גוש בהארכת מעצרו
צילום: אפי שריר
הרכב בו נסע אבו-גוש
צילום: שי וקנין
עידו ואריה אכדרי
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
מומלצים