שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שיסף גרון של עובר אורח ונשלח לחצי שנת מאסר
  עימות התפתח בין הנאשם לנהג מונית שחסם את דרכו בכביש בבאר שבע. עובר אורח ניסה להרגיעו - ובתגובה חתך את צווארו בסכין יפנית. הוא הודה בתקיפה והורשע בעסקת טיעון

  בית משפט השלום בבאר שבע גזר היום (ג') עונש של חצי שנת מאסר בפועל על תושב הדרום בן 52, שחתך את גרונו של אדם אחר באמצעות סכין יפנית, במהלך עימות שהתפתח בינם בכביש. התוקף, שלו הרשעות קודמות, הודה במסגרת הסדר טיעון כי תקף את עובר האורח שניסה להרגיעו כשנהג מונית חסם את דרכו. בית המשפט פסק כי התוקף יפצה את הפצוע בסכום של 2,000 שקל.

   

  מכתב האישום שבו הורשע האיש עולה כי ביום האירוע לפני כשנתיים, חסם נהג מונית את נתיב נסיעתו בבאר שבע. במקום התפתח עימות, ועובר אורח שחלף במקום ניסה להרגיעו. בתגובה, שלף הנאשם סכין יפנית וחתך את צווארו. עובר האורח פונה לבית החולים, שם נתפר החתך.

   

  במהלך המשפט טען הנאשם כי פעל מתוך הגנה עצמית - טענה שהפרקליטות דחתה מכל וכל. עוד טען כי הסכין הייתה ברשותו משום שהיא משמשת אותו ככלי עבודה. כן טען כי אינו אדם אלים, והביע צער וחרטה על התנהגותו.

   

  בהסדר טיעון שהושג לבסוף בין הנאשם לפרקליטות מחוז דרום, הוא הודה בעבירה של חבלה או פציעה בנסיבות מחמירות. הפרקליטות דרשה לגזור עליו עונש מאסר בפועל, ונציגה, עו"ד ערן נהון, הסביר כי מדובר בסכסוך כביש, ש"החל בשל דבר של מה בכך והסתיים בחתך בצוואר - כאשר התוצאה יכולה הייתה חמורה אף יותר".

   

  השופט נאסר אבו טהה הזכיר בגזר הדין כי "בית המשפט העליון שב וגינה את תת-תרבות הסכין והנוהג המגונה של יישוב מחלוקות באמצעות סכינים, וכן את האלימות בכבישים אשר הפכה לשיטה מקובלת בחברה הישראלית". עם זאת, ציין כי ההחלטה אינה פשוטה, שכן מדובר באדם שבעבר היה מעורב בפלילים, ואף ריצה בעברו עונש מאסר בפועל, אולם ברבות השנים השתקם והחל לנהל אורח חיים נורמטיבי.

   

  בסופו של דבר החליט השופט לגזור על הנאשם שישה חודשי מאסר בפועל, קנס בסך 1,000 שקל ופיצוי לאדם שפצע בסך 2,000 שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שיסף גרון של עובר אורח ונשלח לחצי שנת מאסר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים