שתף קטע נבחר

נתניהו מאשים: אנו פועלים לשלום, הפלסטינים לא

ראש הממשלה טען באוזני כתבים בלונדון כי לעומת ישראל, "שעושה צעדים לקדם שלום כלכלי ושלום מדיני", הפלסטינים "רק הציבו תנאים מוקדמים". הוא סיפר כי אין סיכום לפסגה בניו-יורק והאשים גם את סוריה, "שלא מגלה במעשיה רצון לשלום"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח הערב (יום ג') עם עיתונאים ישראלים בתום פגישתו עם עמיתו הבריטי, גורדון בראון, ומתח ביקורת על ההנהגה הפלסטינית: "אנו עשינו צעדים לקדם שלום כלכלי ושלום מדיני. שאלתי את עצמי מה הם (הפלסטינים, ר.ס.) עשו? עד לרגע הזה הם רק הציבו תנאים מוקדמים והקשיחו את העמדות שלהם בוועידת פתח".

 

נתניהו, שהציב תנאי מוקדם משלו למו"מ עם הפלסטינים - הצהרה מרמאללה לפיה ישראל היא מדינת היהודים -  לא התייחס לתוכניתו של ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, להקים מדינה פלסטינית בתוך שנתיים.


נתניהו בלונדון. "סוריה עדיין מחזקת את חיזבאללה" (עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

כשברקע האפשרות לכינוס פסגה משותפת עם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, והנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן), בעת עצרת האו"ם בניו-יורק בספטמבר, הדגיש נתניהו כי דבר לא סוכם עדיין. לעומת זאת, הוא הדגיש כי הוא מעריך מאוד את צעדי הנורמליזציה אותם פועלת ארה"ב להשיג ממדינות העולם הערבי.

 

ראש הממשלה אמר כי סוריה אינה פועלת כדי לקדם תהליך מדיני. "מעשית, סוריה עדיין מחזקת את חיזבאללה, מעבירה לו נשק ומשתפת פעולה עם איראן. היא פועלת גם עם חמאס ולא עוצרת את ארגוני הטרור". לטענת נתניהו, "סוריה לא מגלה במעשיה את הרצון לשלום".

 

נתניהו ציין בתדריך לעיתונאים שהעלה בפני בראון את האיום המשפטי על קציני צה"ל בארצו, בגין פעולות בהן היו מעורבים. "אמרתי לו שיש דבר שלא מתיישב כאן עם המוסר ועם השכל הישר. אנו נאבקים מול אותם טרוריסטים. במאבק זה של המדינות הדמוקרטית אנו מפעילים את זכות ההגנה העצמית שלנו על חפים מפשע. אף אחד לא מאשים את הצבא הבריטי, את חייליו וקציניו ולכן אין מקום להאשים את צה"ל וחייליו.

 

ראש הממשלה ציין עוד שהעלה בפגישה עם בראון את סוגיית החרם האקדמי והחרמות האחרות למיניהן הנקוטות בבריטניה כלפי מוצרים ישראלים. לדברי נתניהו, בראון הבטיח לבדוק שינוי חקיקה בנושא האיום על חיילי צה"ל והדגיש כי הוא מתנגד להחרמות האקדמיה והמוצרים הישראלים הננקטות בבריטניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ובראון בלונדון
צילום: AP
מפגינים קיבלו את פניו של נתניהו בלונדון
צילום: רויטרס
מומלצים