שתף קטע נבחר

עתירה: להרוס 15 מבנים בהתנחלות קריית נטפים

"שלום עכשיו" דורשת מבג"ץ להורות לשר הביטחון להפסיק בנייה של מבני קבע על אדמה ציבורית ואדמה פלסטינית, שנעשתה לטענתם "במהירות שיא" ובניגוד לחוק. ראש המועצה: זו צביעות, הכל חוקי

עוד סוגיה של בנייה בהתנחלויות מגיעה לבית המשפט העליון: תנועת "שלום עכשיו" הגישה היום (ה') עתירה לבג"ץ נגד שר הביטחון, אהוד ברק ואלוף פיקוד מרכז גדי שמני, בבקשה כי יפסיקו את בנייתם של 15 מבני קבע בהתנחלות קריית נטפים שבשומרון, ואף יוציאו להם צווי הריסה.

 

מהעתירה עולה כי מדובר ב-15 מבני קבע שבנייתם הולכת ונשלמת "במהירות שיא", על אדמות המוגדרות כאדמות ציבור, ועל אדמות פרטיות בבעלות פלסטינים. לטענת שלום עכשיו, בחודש מרס גילתה התנועה כי החלו העבודות להכשרת הקרקע, ואילו כיום, אחרי חמישה חודשים, כבר ניצבים במקום כ-15 שלדים של מבני קבע גדולי מימדים אשר נבנו כולם בניגוד לחוק ללא היתרי בנייה.


"אכיפת החוק לא מורגשת" (צילום: חגית עפרן)

 

"כבכל מקרה של בנייה לא חוקית על-ידי ישראלים בגדה המערבית, גם במקרה זה זרוע רשויות אכיפת החוק לא מורגשת, גם ניסיונות להתריע מראש על המתרחש ולדרבן את שר הביטחון ושאר הגורמים לפעול זכו למענה לקוני", נטען בעתירה.

 

שלום עכשיו טוענת כי העתירה מוגשת "בלית ברירה ומתוך הבנה שללא התערבות בית משפט,

 הרי שמבנים אלו יתחברו לתשתיות, יתאכלסו באנשים ויהפכו למצבת זיכרון נוספת, אחת מיני רבות לשלטון החוק ככל שהוא עדיין חל כלפי המגזר הישראלי בגדה המערבית".

 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר בתגובה לעתירה כי "זו דוגמא קלאסית לשקרנות והצביעות של 'שלום עכשיו'. מדובר בבנייה בשטח המיועד לכך בתוכנית המתאר של היישוב, שהוקם לפני כ-30 שנה. זו תוכנית ששר הביטחון מעכב מסיבות פוליטיות את החתימה עליה. הבתים בשטח היישוב ואינם על אדמות ערביות כלל".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא חוקי?
צילום: חגית עפרן, שלום עכשיו
מומלצים