שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיתוף הפעולה בין קרייזלר לניסאן מבוטל לאלתר

  שתי היצרניות הודיעו בראשית שנה שעברה על שיתוף פעולה במסגרתו יספקו אחת לשנייה כלי רכב. בעקבות השתלטות פיאט על קרייזלר, הוחלט לבטל את הפרויקט

  בגלל פיאט: קרייזלר וניסאן מבטלות את שיתוף הפעולה. לפני פשיטת הרגל במאי 2009, קרייזלר הכריזה על כוונתה לשתף פעולה עם ניסאן, בכדי להציע מכוניות קומפקטיות בשוק האמריקני. במסגרת ההסכם בין השתיים, קרייזלר הייתה אמורה לקבל מכוניות קטנות שייוצרו על-ידי ניסאן וישווקו תחת שמה, ובתמורה העניקה לניסאן טנדר גדול לשוק האמריקני.


  ניסאן טידה לבושה כדודג' טראזו. לא תיוצר

   

  לפי התוכניות, ניסאן הייתה אמורה לספק לקרייזלר מכונית קטנה לשיווק בכל העולם, ומכונית קומפקטית לדרום אמריקה כבר השנה - שאף נחשפה בתערוכת הרכב של סאו פאולו תחת השם דודג' טראזו. מכונית זו, שהוגדרה אז כ"תצוגה", היא למעשה ניסאן טידה עם סמלים שונים - וייצורה בוטל. בשלב מאוחר יותר, קרייזלר התבקשה לתת לניסאן בתמורה טנדר גדול. דגם זה תוכנן כמחליף להטנדר הקיים של ניסאן (טיטאן), וכעת היפנים יצטרכו להחליט אם הם מחליפים אותו בדגם שיפתחו לבד, או בטנדר שיקנו מחברה אחרת.


  ניסאן טיטאן. המחליף היה אמור להיות מבית דודג' - אך כעת עתידו לא ברור

   

  בהודעה שפרסמו היצרניות במשותף, הן הודיעו כי הפרויקטים, עליהם הכריזו בינואר ואפריל 2008, מבוטלים לחלוטין. הסיבה העיקרית לכך היא מעבר קרייזלר לבעלות פיאט, שמעוניינת לפתח את היצרנית האמריקנית תוך שימוש בדגמים שלה. בין היתר, קרייזלר תשווק באמריקה את הפיאט 500 הקטנה, ומכוניות נוספות של פיאט יהפכו לדגמי קרייזלר ודודג'.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קרייזלר. בבעלות פיאט
  צילום: AP
  לא תשתף פעולה עם ניסאן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים