שתף קטע נבחר

סעודיה: הנסיך ניצל מהתנקשות של אל-קאעידה

הוא נפצע באורח קל בלבד כאשר מחבל פוצץ עצמו בכניסה לביתו. בבית החולים הבטיח הנסיך: אני נחוש יותר מאי-פעם להילחם בקיצונים בממלכה

נסיך סעודי ניצל בנסיון התנקשות של אל-קאעידה, כאשר מחבל פוצץ עצמו כשחיכה בתור להיכנס לביתו לארוע לכבוד הרמאדן. הנסיך, מוחמד בן נאייף, הוא ממובילי המתקפה האחרונה של הרשויות הסעודיות נגד המורדים הקיצונים במדינה.

 

מדובר בנסיון ראשון להתנקש בחייו של בן ממשפחת המלוכה, מאז החל גל פעולות הטרור של אל-קאעידה בממלכה לפני כ-6 שנים. הנסיך נפצע באורח קל, ובבית החולים לאחר הפיגוע אמר כי כעת הוא נחוש יותר מאי-פעם להילחם בחמושים הקיצונים שבארצו.

 

סעודיה פתחה לאחרונה במתקפה נגד חמושי אל-קאעידה במדינה. ב-19 באוגוסט הכריזו הרשויות על מעצרם של 44 חשודים בטרור הקשורים לאל-קאעידה, וחשפו עשרות כלי נשק ואמצעי חבלה.

 

מאז תחילת המתקפה, אל-קאעידה העביר את מרבית פעילותו לתימן השכנה, בה אי-היציבות והעוני איפשרו את ביסוסו האיתן של הארגון. גורמים סעודים הביעו פעמים רבות דאגה מהדרדרות המצב הבטחוני בתימן, כאשר הממשלה מתקשה לשמור על שליטה בחלקים נרחבים מחוץ לבירה צנעא.

 

הנסיך מוחמד הוא בנו של שר הפנים נאייף. לדבריו, המחבל היה מבוקש שהודיע כי בכוונתו להסגיר את עצמו. "לא רציתי שיערכו עליו חיפוש, אך הוא הפתיע אותי ופוצץ את עצמו", סיפר הנסיך למלך עבדאללה שביקר אותו בבית החולים. "אולם, הדבר רק מגביר את הנחישות שלי להילחם בטרור בממלכה", הוסיף.

 

דובר משרד הפנים, אל-טורקי, אמר כי הרשויות חוקרות כיצד המחבל פוצץ את עצמו בזמן שהמתין בתור בכניסה לבית הנסיך. מדובר במנהג ידוע לפיו בכירים במשפחת המלוכה מקיימים מפגשים לציבור במהלך הרמאדן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשודים בטרור נעצרים בסעודיה
צילום: AP
מומלצים