שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  חרדים מול שוטרים וחילונים בי-ם: פצועים ועצורים

  כמה שעות אחרי שניסו לחסום את הכניסה לחניון קרתא, שבו המפגינים החרדים - בהם ילדים ונוער - לאזור והחלו להתעמת עם שוטרים וחילונים, תוך שהם מיידים ביצים ובקבוקי פלסטיק. חמישה שוטרים נפגעו קל, 14 חרדים נעצרו

  סוף שבוע ארוך של מהומות: מאות חרדים הפגינו לפנות ערב (שבת) וניסו לחסום את חניון קרתא בירושלים. המפגינים חסמו רחובות באזור, בהם הנביאים ושבטי ישראל, והתעמתו עם כוח משטרה שמנע מהם להגיע לחניון. בהפגנה, שכללה יידוי ביצים ובקבוקי פלסטיק, השתתפו גם ילדים ובני נוער.

   

  חמישה שוטרים נפצעו באורח קל מאבנים וחפצים שיודו לעברם, ומחבטות בגבם. שניים מהם פונו במצב קל לטיפול בבית החולים. לאזור קרתא הגיעו גם מפגינים חילונים, התומכים בפתיחת החניון לכלי רכב בשבתות, ובאזור פרצו עימותים בינם לבין חרדים. כמה כלי רכב שניסו לנוע בכביש המוביל לחניון - הותקפו. 14 חרדים נעצרו.


  מפגין נעצר. זרקו ביצים (צילום: דודי ועקנין)

   

  מאוחר יותר ביקשו כמה עשרות חרדים להרחיב את תחום ההפגנה הבלתי-מאושרת, וניסו לחסום גם את רחוב חטיבת ירושלים. כוחות משטרה פיזרו את ההתקהלות, והכביש נפתח לתנועה.

   

  "פורום הארגונים למען ירושלים חופשית" - קבוצה חילונית המורכבת מכמה קבוצות צעירים ירושלמים - הגיעו לאזור החניון מצוידים בדגלי ישראל, ופוסטרים בהם נכתב: "אהרונוביץ' - בלי נאמנות אין אזרחות?". הקבוצה מוחה נגד ניסיונותיו של השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', להגיע לפשרה עם מנהיגי העדה החרדית.

   

  "לא הגיוני שאהרונוביץ' יושב עם החרדים, עם הרב וייס ועם הלא ציונים. כנראה הוא שכח שלפני הבחירות הוא היה נגדם. פתאום הוא בא להקשיב לקבוצת אנטי ציונים המתנגדים לקיום המדינה ומתעלם מאיתנו - הרוב החילוני בעיר הזאת", אמר ל-ynet ניר פרג, הפועל בארגון.


  המשטרה מנעה את חסימת הכניסה לחניון (צילום: דודי ועקנין)

   

  לדברי פרג המשטרה נוקטת ביד רכה מדי כלפי החרדים. "בשום הפגנות שהיו בירושלים לא היו מעט כל-כך עצורים. לא באלה של הסטודנטים, השמאלנים, הערבים, אף אחד. איך יכול להיות שראש העיר ברקת הותקף במאה שערים ואפילו מעצר אחד לא היה?"

   

  המשטרה: שומרים על איפוק ורגישות

  העימותים בירושלים החלו כבר בשעות הצהריים כשכמה מאות חרדים ניסו לחסום את הכניסה לחניון. שוטרים פיזרו אותם והכביש הסמוך לחניון נפתח לתנועה. שני חרדים נעצרו במהלך העימותים בחשד להפרת סדר. שוטר שנפצע באורח קל פונה לבית החולים שערי צדק בעיר.

   

  במקביל, יידו חרדים אבנים לעבר כלי רכב שנסעו ברחוב בר אילן. נוסעת שישבה במונית נפצעה קל משברי זכוכית ופונתה לבית החולים הדסה עין כרם. כ-200 חרדים נוספים הגיעו לצומת הרחובות שבטי ישראל והנביאים והפגינו שם נגד פתיחת החניון.

   

  אמש נפצע צעיר חרדי, כבן 20, שנשכב תחת גלגלי מכונית ברחוב חטיבת ירושלים כדי להביע את מחאתו על חילול השבת ופתיחת החניון. נהג המכונית החל לנסוע לפתע,

   וגרר את הצעיר לאורך עשרות מטרים. הצעיר נפצע באורח בינוני ופונה לקבלת טיפול בבית חולים, ואילו הנהג הפוגע נמלט מהמקום. המקרה אירע זמן קצר לאחר תום תפילת השבת, בעת שמאות חרדים התגודדו סמוך לכניסה לחניון.

   

  במשטרה מרוצים עד-כה מאופן הטיפול בהפגנות החרדים. בהערכת מצב שהתקיימה אמש, אמר מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, כי "זה עשרה שבועות מתמודדת משטרת ירושלים עם הפגנות החרדים. עד-כה הצליחה המשטרה להתמודד בצורה יפה עם ההפגנות, תוך שמירה על איפוק ורגישות מול העדה החרדית". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מפגין חרדי בירושלים, היום
  צילום: דודי ועקנין
  הפגנת-נגד
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים