שתף קטע נבחר

אשקלון נלחמת באלימות: מכונת שיקוף בבתי-ספר

המטרה היא לזהות סכינים וכלי נשק אחרים, אותם תלמידים מנסים להכניס לבתי הספר. המכונה תעבור בין בתי-הספר התיכוניים בהתאם להנחיות המשטרה

מכונות השיקוף אותם אנו מכירים מנתב"ג, ממשרדי הממשלה ובתי המשפט - מגיעות גם לבית הספר: לראשונה בארץ, תוצב הבוקר (יום ג') מכונת שיקוף ניידת בבית ספר תיכון באשקלון, שתבדוק מה מכילים תיקי התלמידים. כך הוחלט בתום ישיבה משותפת של אגף החינוך, מנהלי בתי הספר וועד ההורים באשקלון.

 

לפני כמה ימים התקוטטו באשקלון שני תלמידים, שהגיעו להירשם באחד מבתי הספר התיכוניים בעיר. אחד הנערים הוציא מספריים ודקר את חברו. בעקבות המקרה הוחלט לנקוט בפעילות נרחבת בעניין. העלות הכספית של מכונת השיקוף לא מבוטלת, וזה היה אחד השיקולים הכבדים במימוש הפרויקט. אלא שאשקלון נמצאת במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות", ומקבלת תקציב מיוחד.

 

על-פי ההחלטה שהתקבלה, המשטרה תציב באופן ספורדי, בהתאם להערכות המשטרה, מכונת שיקוף ניידת בכניסה לבתי ספר. מכונת השיקוף הניידת תוצב בהתאם להנחיות המשטרה אחת לכמה זמן בשער בית ספר כזה או אחר. בנוסף הוחלט כי מערכת החינוך בבתי הספר העל יסודיים תוביל תוכניות הסברה ופרויקטים שקשורים למניעת אלימות.

 

המהלך זוכה לתמיכת ועד ההורים המרכזי בעיר והנהלות בתי הספר. נציגת ועד ההורים, סופי חוטובלי-פנחס: "מדובר בתהליך שמתהווה מזה זמן והשבוע ניתן לכך האישור הסופי. משטרת אשקלון הציגה תוכנית מפורטת שתופעל בעיר במטרה למגר את תופעת האלימות לסוגיה.

 המשטרה התחייבה לתגבר את כוחותיה בעיר ובמוסדות החינוך על מנת לייצר מניעה, הרתעה וביטחון גם יחד. בימים בהם מדובר רבות על האלימות הגואה בחברה הישראלית, העיר אשקלון בשיתוף כל הגורמים החליטה להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות".

 

מכונת השיקוף אמורה לסייע באיתור כלי נשק קרים כמו סכינים, אגרופנים וכדומה מבעוד מועד. ראש העיר, בני וקנין: "הקשר בין המשטרה למערכת החינוך חשוב על מנת להיאבק בתופעת האלימות. ועד ההורים בעניין הזה ראוי לשבח על שיתוף הפעולה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מכונת שיקוף. גם באשקלון
צילום: איי פי
צילום: AFP
וקנין. להיאבק בתופעת האלימות
צילום: AFP
מומלצים