שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גביע הטוטו: הפועל חיפה ובית"ר ירושלים בגמר
  בית"ר גברה 2:3 על בני יהודה משער-זהב של אבוקסיס בבעיטת עונשין מ-11 מטר. חיפה ניצחה 0:1 את הכח ר"ג משער של מיטואן אלין בדקה ה-25

  בית"ר ירושלים והפועל חיפה עלו אחר הצהריים (ג') לגמר גביע הטוטו. בית"ר נזקקה ל-112 דקות כדי לנצח 2:3 בשער זהב את בני יהודה תל אביב, חיפה הסתפקה ב-90 דקות כדי לעבור את הכח רמת גן מהליגה הלאומית עם ניצחון 0:1.

  בית"ר ירושלים - בני יהודה 2:3

  משחק שוטף, שערים יפים, כרטיס אדום ושער זהב בבעיטת עונשין מ-11 מטרים, הפכו את משחק חצי הגמר בין בית"ר ירושלים לבני יהודה ל-112 דקות של כדורגל מהנה. יוסי אבוקסיס, בשער הזהב בבעיטת עונשין מ-11 מטרים, העלה בסיום את קבוצתו לגמר, אבל הבית"רים פגשו היום קבוצה שהציגה יכולת טובה בהרבה מזו המאפיינת אותה במשחקי הליגה.
  בני יהודה עלתה ראשונה ליתרון מפתיע משער של חזי שירזי בדקה השניה למשחק. בן לוז פרץ באגף ימין והעביר מסירת רוחב שחלפה על פני מגיני בית"ר והגיעה לשירזי. האחרון, משמונה מטרים, בעט כדור שטוח שעבר מתחת לגופו של איצקי קורנפיין וחדר פנימה.
  בית"ר ירושלים התאוששה במהירות מהשער המוקדם שספגה והחלה לתקוף. בדקה העשירית נפסק כדור עונשין במרחק עשרים מטרים משערו של יניב ווהבה, ויוסי אבוקסיס, בדיוק כמו שהוא יודע, בעט מדוייק כדי לקבוע - 1:1.
  בני יהודה המשיכה לתת לבית"ר להחזיק בכדור וליזום, ולמעשה נעלמה כמעט לחלוטין מהמשחק. השער השני של בית"ר הגיע בדקה ה-26: פליקס חלפון פרץ באגף ימין ומקו הרוחב הגביה לתמאש שאנדור שהמתין בצד שמאל של הרחבה. שאנדור ראה את ווהבה יוצא והקפיץ מעליו את הכדור - 1:2 לבית"ר.
  בדקה ה-35, בניגוד גמור לשליטה של בית"ר, השוותה בני יהודה. שוקי נגר הרים מצד שמאל, בן לוז הוריד את הכדור בנגיחה וירני יבורניק, שהגיע מאחור, בעט פנימה - 2:2.
  למחצית השניה עלתה בני יהודה התקפית, שלא פחדה לסכן את שערו של קורנפיין. כבר בדקה ה-47 בעט דודי ליברמן כדור חזק מעשרים מטרים לכיוון שערו של קורנפיין. השוער הירושלמי לא נגע בכדור שעשה דרכו מהמשקוף אל מעבר קו השער ויצא החוצה. הקוון, שלא ראה את הכדור עובר את הקו, לא אישר את השער וקיפח באופן ברור את בני יהודה.
  בית"ר ירושלים הציגה במחצית השניה משחק לא מאורגן בקישור ובעיקר בהגנה. שחקני בני יהודה לא התקשו להגיע פעם אחר פעם אל רחבת בית"ר ורק חוסר דיוק מנע מחזי שירזי, יבורניק וקראלי לסגור עניין עוד לפני הדקה ה-70.
  בדקה ה-66 נותרה בני יהודה בעשרה שחקנים. חזי שירזי ביצע כניסה חזקה בקובי גנון, השופט שרק לעבירה ושירזי, שפלט כמה מילים מיותרות, ראה את הכרטיס הצהוב השני ובעקבותיו, את האדום. "קיללתי את עצמי, כמו שאני עושה הרבה פעמים תוך כדי משחק", אמר שירזי. "השופט חשב אחרת, כמו בכמה שריקות אחרות שלו היום נגד בני יהודה. הוא החליט להרחיק אותי, וחבל". "אני כועס על חזי", אמר המאמן, אלי אוחנה. "הוא היה צריך להיזהר ולא לעשות מעשה כזה בלתי אחראי".
  לאחר הרחקתו של שירזי חזרה בית"ר למשחק, כאשר ההזדמנות המסוכנת ביותר שלה הגיעה בדקה ה-80. ג'ובאני רוסו, שכמעט ולא הורגש הערב, מסר נפלא ליוסי אבוקסיס שבעט היטב מ-16 מטרים, אולם ווהבה זינק ועצר, כדי לשלוח את הקבוצות להארכה.
  בהארכה, למרות הנחיתות המספרית, לא נפלה בני יהודה מבית"ר ירושלים, ואף הגיעה למספר מצבי כיבוש נוחים. בדקה ה-110 קיבל עופר שטרית מסירה משוקי נגר, אולם מ-15 מטרים בעט ברשלנות החוצה. שתי דקות עברו, והעונש הגיע בצד השני: ניר רייכמן הוכשל על ידי מריו קראלי והשופט ברק הורה על בעיטת עונשין מהנקודה הלבנה, אותה ניצל יוסי אבוקסיס כדי לקבוע את תוצאת הסיום.
  "הבטחתי בתחילת השנה שבבני יהודה יפסיקו לבכות על קיפוח של השופטים, אבל מה שהיה היום זו שערורייה", סיכם אוחנה. "כשרואים מה שהיה פה היום זו פשוט בושה לאיגוד השופטים. שריקות שגויות, שערים חוקיים שפסלו לנו - לא ייתכן שבנוסף לכל הקשיים בבני יהודה, אצטרך לעבוד גם עם קשיי השיפוט הללו. בכל מקרה, אני גאה בשחקנים שלי שלא נפלו היום מבית"ר ושיחקו בלי רגשי נחיתות".

  הפועל חיפה - הכח רמת גן 0:1

  גם הפועל חיפה, כאמור, עלתה אחר הצהריים לגמר גביע הטוטו לאחר שגברה על הכח רמת גן. שער של מיטואן אלין בדקה ה-25 הספיק לחניכיו של גיא לוי כדי לנצח בחצי הגמר הראשון את הכח, הממוקמת רביעית בליגה הלאומית.
  חיפה, המדורגת במקום הרביעי בליגת העל, שלטה במשחק במחצית הראשונה והגיעה למספר מצבי כיבוש. בדקה ה-25 בעט מיכאל אניצ'יץ' כדור חזק אותו הדף שוער רמת גן, שחר שמש (שהחליף את וידאס ז'אוטאוטאס הפצוע). אלין הסתער על הכדור החוזר ובעט מקרוב פנימה, כדי לכבוש את השער היחיד במשחק.
  במחצית השניה נכנסה הכח למשחק והצליחה לסכן את שער החיפנים, שהתגוננו ושמרו על התוצאה עד לסיום.

  לפנייה לכתב/ת
  ארכיון ידיעות אחרונות
  גיא לוי
  ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  תמאש שאנדור
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  ארכיון ידיעות אחרונות
  שער ששווה גמר. אבוקסיס
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים