שתף קטע נבחר

השרים בכלא; ריבלין: מי שסרח, שישלם את המחיר

יו"ר הכנסת התייחס למאסרם של אברהם הירשזון ושלמה בניזרי ואמר כי "מדובר ביום עצוב ביותר לכנסת ישראל".השר הרשקוביץ בפתיחת הלימודים: "השמחה מהולה בעצב רב". ח"כ אורלב: כתם מביש ומביך

"מי שסרח והורשע בבית המשפט חייב לשלם את המחיר על מעשיו. ומי ייתן וזה יהיה פתח לשינוי האווירה והתרבות השלטונית" - כך הגיב בצהריים (יום ג') יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, לכניסתם של השרים לשעבר אברהם הירשזון ושלמה בניזרי לכלא.

 

ריבלין אמר את הדברים במהלך פגישה עם שגרירת דנמרק בישראל, ליסלוט פלסנר. השגרירה התעניינה מאוד בפרשות וסיפרה כי גם בדנמרק מוכרת לעתים התופעה של עירוב אינטרסים ציבוריים ואישיים.

 

"זהו יום עצוב ביותר לכנסת ישראל, שעושה מאמצים אדירים לשקם את מעמדה בעיני הציבור, ולהשיב את אמון העם בכנסת", הוסיף ריבלין וציין כי על-אף משבר האמון בין הציבור למנהיגיו, הוכח היום שוב כי בישראל הכל שווים בפני החוק. "יש לקוות שיהיה בעונשים החמורים לא רק כדי להרתיע, אלא כדי לטעת בציבור תחושה שיש דין ויש דיין, וכי אין הנחות גם לנושאי משרה בכירה".

 

תגובות למאסרם של הירשזון ובניזרי נשמעו גם מאגפים שונים במערכת הפוליטית. ח"כ רונית תירוש (קדימה) אמרה בעת סיור בתיכון "שבח-מופת" בתל-אביב כי "השיעור החשוב ביותר היום התקיים בכלא מעשיהו ובכלא חרמון.

 שם לומדים על השיוויון בפני החוק של כל אזרח, ושם גם לומדים על סכנות הנשקפות לדמוקרטיה כאשר מתגודדים אנשים המטיחים נאצות בבית המשפט".

 

יו"ר "הבית היהודי", שר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ אמר לתלמידים בעת פתיחת שנת הלימודים בעיר חדרה כי "ביום זה השמחה מהולה בעצב רב. בעת שתלמידי ישראל נכנסים לכיתות, שרים לשעבר נכנסים לכלא ותלמידים עולים בפתח תקווה לא נקלטים בזרועות פתוחות. כפי שבישראל כולם שווים בפני החוק, כך כולם שווים בחברה וראויים לחיבוק חם ולחינוך מסור".

 

ח"כ זבולון אורלב ממפלגתו מסר: "זהו בוודאי היום הקשה ביותר בחיי השרים לשעבר, כמו שזה גם היום השחור של הפוליטיקה בישראל. זהו כתם מביש ומביך. אני תקווה שמנקודת שפל זו ניתן יהיה לבנות פוליטיקה נקייה משחיתות שתחזיר את אמון הציבור בשרים ובחברי הכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין. יש דין ויש דיין
צילום: ג'ורג' גינסברג
הירשזון ברגעים אחרונים של חופש
צילום: חגי אהרון
בניזרי בשערי הכלא
צילום: אבי מועלם
מומלצים