שתף קטע נבחר

פתח תקווה: במקום משחקים - באנגים ולכלוך בגן

ההורים לילדי גן "אלמוג" נפגשו עם הגננת יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים כדי לוודא שהחצר תהיה מוכנה, אך דבר לא נעשה. אחד האבות אמר: "הילדים כלואים כל היום בתוך הגן. אנחנו לא מבינים למה העירייה לא דאגה שהחצר תהיה מוכנה"

הורים וילדים שהגיעו הבוקר (יום ג') לגן "אלמוג" ברחוב ליבק בפתח תקווה היו נרגשים לקראת היום הראשון של השנה. אך המחזה שנגלה לעיניהם בחצר הגן היה רחוק מלרגש - לכלוך, הזנחה, פסולת בניין וסמים.  

 

סטס פלדמן, שבתו היתה אמורה להצטרף לגן חובה במקום, סיפר: "כשנכסנו לחצר, לא האמנו למראה עינינו. מתקני המשחקים העשויים מעץ, ונמצאים בגן כבר שנים רבות היו מוזנחים, שבורים ורקובים. פסולת בניין הייתה מפוזרת בחצר, החול בחצר היה מטונף. בנוסף, מצאנו בחצר 'באנג' שמשמש לשימוש בסמים ולכלוך רב".


באנג בחצר הגן. "הילדים יידבקו במחלות" (צילום: סטס פלדמן) 

 

ההורים, שחששו להשאיר את ילדיהם בחצר המזוהמת, ניגשו מיד לגננת בגן. "שאלנו אותה למה החצר נראית ככה, למה הגן אינו מוכן בפתיחת שנת הלימודים?" סיפרו ההורים. לדבריהם, הגן הסמוך, שבו לומדים ילדים בגיל טרום חובה, מוכן, נקי ומטופח. "אך לגננת לא היו תשובות עבורנו".

 

"הסברנו לה שאנחנו לא מוכנים שהילדים ישהו בחצר הגן. הם עלולים להיפצע, ומי יודע באילו מחלות הם יידבקו בגלל הלכלוך בחצר. ביום הראשון של הלימודים מצאו הילדים את עצמם כלואים כל היום בתוך הגן", סיפר האב. אשתו נכחה ביום ראשון בפגישה עם הגננת, שבה הובטח להורים כי הגן ינוקה והליקויים יתוקנו לפני 1 בספטמבר, אך בפועל - דבר לא נעשה.

 

ההורים טוענים כי הגיעו לעיריית פתח תקווה, שם ביקשו להיפגש עם ראש העיר, יצחק אוחיון. לדברי סטס, אמרו להם כי הוא אינו נמצא והפנו אותם לעוזרו, שהבטיח לטפל בבעיה. "אם הבעיה לא תטופל, הילדים יהיו כלואים כל היום בתוך הגן. אנחנו לא מבינים איפה היתה העירייה ומדוע לא דאגה שהגן יהיה מוכן לפתיחת הלימודים", תמה האב.

 

מעיריית פתח תקווה לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הידיעה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פסולת בגן אלמוג. לגגנת אין תשובה
צילום: סטס פלדמן
צילום: סטס פלדמן
מתקני המשחקים שבורים
צילום: סטס פלדמן
מומלצים