שתף קטע נבחר

אופק חדש? עשרות מורים תובעים את ההסתדרות

בתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בת"א טוענים המורים כי מזכ"ל ההסתדרות יוסי וסרמן "נקט בשלל אמצעים פסולים" כדי לקדם את ההסכם השנוי במחלוקת עם משרד החינוך ודורשים להכריז עליו כבלתי תקף

עשרות חברים בהסתדרות המורים הגישו היום (ג') לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב כתב תביעה נגד מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, ונגד ההסתדרות עצמה, על רקע הסכם "אופק חדש" שנחתם עם משרד החינוך בסוף השנה שעברה.

 

התובעים מבקשים מבית הדין לקבוע כי ההסכם והסכם הפנסיה שנחתם כמה ימים אחריו אינם בתוקף, ולהצהיר כי הם הושגו תוך הטעיית חברי ההסתדרות, פגיעה בזכויותיהם והתעלמות מרצונותיהם. בכך, הם טוענים, הפרה הסתדרות המורים את מחויבותה לייצג את המורים באופן הולם.

 

כתב התביעה מעלה האשמות חריפות נגד המזכ"ל יוסי וסרמן, שחתם על ההסכם: "מדובר בהסכם המרע משמעותית את תנאי העבודה של המורים הכפופים לו. כזאת היה ידוע היטב לוסרמן, ועל כן הוא נקט בשלל אמצעים פסולים על מנת להסתיר תחילה את ההסכם מעיני המורים ולהשתיק את המתנגדים, ולאחר שההסכם הפך לעובדה קיימת, נקט בהליך של כפיית ההסכם באמצעים של הפחדה. כך ממש".

 

התובעים טוענים כי בעת ניהול המשא ומתן בין ההסתדרות למשרד החינוך, הקפיד וסרמן שלא

 לחשוף בפני 100 אלף חברי ההסתדרות את ההסכם המתגבש בין הצדדים. "וסרמן הותיר את המורים החברים בארגון באפלה", הם טוענים בתביעה, "ולאלה החלה להתחוור האמת אודות ההסכם רק כאשר הוא הפך לעובדה מוגמרת בשטח". עוד הם מדגישים כי עשרות אלפי מורים הביעו התנגדות להסכם.

 

מהסתדרות המורים נמסר בתגובה: "אנו לומדים את כתב התביעה ונגיב עליו בבוא העת בבית המשפט כמקובל. מחובתנו לציין כי לפני מספר שבועות, בית הדין הארצי לעבודה דחה פה אחד טענות דומות מצד ארגון המורים. הסתדרות המורים, בניגוד לאחרים, החליטה לעשות ולא לדבר ומובילה זו השנה השלישית את הרפורמה המשפרת לאין שיעור את שכרם ומעמדם של המורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
"הותיר את המורים באפלה". וסרמן (ארכיון)
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים