שתף קטע נבחר

עוד התאבדות: עציר תלה את עצמו בכלא איילון

המשטרה צפויה להגיש היום את מסקנותיה מהתאבדותו של דודו טופז, ובינתיים: עוד עציר שם קץ לחייו בתלייה. בכך עלה ל-11 מניין העצירים והאסירים ששמו קץ לחייהם השנה

פחות משבועיים מאז התאבדותו המתוקשרת של דודו טופז, עוד עציר שם קץ לחייו. עציר בכלא איילון עשה זאת הבוקר (יום ד') גם כן בתלייה, בתא שירותים. האיש, תושב כוכב יעקב בן 43 שהואשם באונס ושהה בתא עם תשעה עצירים נוספים, תלה את עצמו באמצעות חוט הקשירה של מכנסיו.

 

סוהרים ניסו להחיות את העציר, אך צוות מד"א שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותו. בעקבות המקרה, החליטו בשב"ס להקים ועדת חקירה.

 

בשב"ס אומרים כי לא היו אינדיקציות לכך שהעציר, שהיה בהשגחה ברמה ב', התכוון לשים קץ לחייו. מבדיקה ראשונית עולה כי הוא קם בבוקר ונכנס לחדר השירותים, הוציא שרוך מתוך מכנסיו וחיבר אליו שרוך נוסף. את צידו האחד של השרוך קשר לסורגים של חלון בגובה של מטר וקצת המשמש לאיוורור ואת הקצה השנה כרך סביב צווארו. עציר אחר שנכנס לשירותים מצא אותו מחוסר הכרה והזעיק את הסוהרים.

 

באירוע אחר שקרה היום בבית כלא בדרום הארץ, ניסה עציר לחנוק את עצמו ולשים קץ לחייו. מדובר בעצור שגילה סימני מצוקה ומשום שהיה חשש שינסה לפגוע בעצמו, הועבר לתא בהשגחה. הסוהרים הבחינו במעשיו והפסיקו אותו. כעת, הוא צפוי לעבור בדיקות פסיכיאטריות.

 

מתחילת שנת 2009, 11 אסירים ועצירים שמו קץ לחייהם בבתי הכלא. זאת לעומת תשעה בשנת 2008 ושבעה בשנת 2007.

 

היום צפויה המשטרה להגיש לשופט חוקר בבית משפט השלום ברמלה את מסקנותיה מהתאבדותו של דודו טופז, ששם קץ לחייו במקלחת של תאו בבית המעצר ניצן. טופז שובץ בתא עם מעקב רציף של שתי מצלמות במשך 24 שעות ביממה, וביקורי סוהרים תכופים, אך בתא השירותים והמקלחת שבתוך החדר לא היו מצלמות,

מטעמי צנעת הפרט - ושם טופז הצליח לתלות את עצמו. הוא עשה זאת בישיבה, על הברז שגובהו כמטר אחד, ונעזר בחוט החשמל של הקומקום שבתא.

 

גורם בשב"ס האשים בעקבות ההתאבדות: "הכתובת היתה על הקיר, באותיות של אש. לא ברור איך למרות שכולם היו מודעים לסיכון, הוא הצליח לשים קץ לחייו". עם זאת, גורם בכיר במחוז מרכז של המשטרה אמר ל-ynet כי ככל הנראה הסוהרים שהשגיחו על טופז לא יימצאו אחראים מבחינה פלילית למותו: "על פניו לא נראה שיש היבט פלילי בסיפור, וככל הנראה זה ייגמר בבעיית נהלים בשב"ס". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צוות מד"א שהוזעק למקום קבע מוות (ארכיון)
צילום: שי וקנין
מומלצים