שתף קטע נבחר

גוגל נכנעת: תטשטש תמונות ב-StreetView

בעקבות חוקי הפרטיות הנוקשים של שווייץ, תטשטש חברת גוגל פרצופים ולוחיות רישוי בשירות צילום הרחובות שלה - בתחילה בשווייץ אך בהדרגה בעולם כולו

גוגל נענית לדרישת הרשויות השוויצריות לטשטש תמונות בשירות Street View שלה, כך מסר דובר מטעם החברה אתמול (ד'). יש לציין שחלק מהתמונות בשירות, שמציג צילומים בגובה הקרקע של רחובות רבים בעולם, כבר מטושטשות, אך בעקבות תקנות הפרטיות הקפדניות בשוויץ, נאותה החברה לטשטש את התמונות אפילו יותר.

 

גוגל עבדה בצורה מאומצת כדי להתאים את השירות לדרישות שהציב לה נציב הפרטיות של שוויץ, כך מסר יועץ הפרטיות של גוגל, פיטר פליישר, שהוסיף כי החברה בטוחה ששירות Street View הוא חוקי לגמרי.

 

לפני כשבוע דרש נציב הפרטיות של שוויץ להסיר את היישובים השוויצריים המתועדים בשירות, מכיוון שלטענתו גוגל אינה מצליחה להסתיר את זהות האנשים המצולמים בהם, ובכך מפרה את חוקי הפרטיות במדינה. הנציב טען כי פרצופים רבים, כמו גם לוחיות רישוי, לא טושטשו כראוי או בכלל, מה שאפשר לזהות את המצולמים.

 

בעקבות הדברים, גוגל הוסיפה מנגנון נוסף לטישטוש. למרות שהמנגנון נועד במקור לשוויץ, החברה תפעיל אותו בצורה הדרגתית גם במדינות נוספות בעולם. פליישר הוסיף כי את השיפורים ניתן להטמיע במערכת בתוך שבועות בודדים בלבד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שווייץ: הרחובות יטושטשו
צילום: דני שדה
מומלצים