שתף קטע נבחר

אתרי האוניברסיטאות נפרצו בידי האקרים מרוקנים

שורה ארוכה של מתחמי משנה של האוניברסיטאות חיפה, בר אילן והטכניון נפרצו בידי האקרים, ככל הנראה ממרוקו. תוכן האתרים הוחלף במסרי שטנה

גולשים אשר נכנסו הערב (ו') לקישורים שונים באתרי האוניברסיטאות בר אילן, חיפה והטכניון, נתקלו בדף המכיל מסרי שטנה נגד ישראל והיהודים. בנוסף שולבו בדף תמונות הכוללות מסרים באנגלית כמו "הקמפוס סגור", ו"מצטערים סטודנטים".

 


 

ההתקפה, מסוג defacement, השחתה, החליפה את תוכנם של שורה ארוכה של מתחמי משנה באוניברסיטאות (לטענת הפורצים, נפרצו כ-78 כאלה), כמו למשל מה שנראה כהאתר של המחלקה למדעי

החברה באוניברסיטת חיפה hevra.haifa.ac.il, או קישורי משנה באתר בר אילן ש"נחטפו" גם הם.

 

קבוצה לא מוכרת

בדף המדובר, גם נכלל שיר בערבית, שתוכנו אומר כך (תרגום חופשי): "אם אנשים רוצים לחיות באור,לא יהיה עוד חושך. מקבלי ההחלטות שלכם, לא מרשימים אותנו ונתעלם מהם אם לא נוכל לשלול את חייהם, אבל את האפר כן...אנחנו חייבים להגיב בחוזקה, כי כשהזמן לפרוץ את הרשתות, אתה לא תישן או תנוח האקר...מאבקנו אינו מוגבל בשנים, לפנותם לפח האשפה של ההיסטוריה".

  

הקבוצה שנטלה אחריות לפריצה, tech-ares, היא קבוצה מרוקנית חדשה ככל הנראה, ושאינה מוכרת מפעולות קודמות. באופן כללי, מאז סיום מבצע "עופרת יצוקה" לפני כחצי שנה לערך, ניכרה ירידה בפריצות מוצלחות לאתרים ישראליים גדולים. הקבוצה המרוקנית המוכרת ביותר היא Team Evil, שפרצה בעבר לאתרים ישראלים גדולים, כמו כמו האתרים של שילב, מק'דונלדס ישראל, הריבוע הכחול וסלקום.

 

תגובות

דובר הטכניון מסר כי דבר הפריצה נתגלה במסגרת בדיקות מעקב שגרתיות של מנהלי אתר הטכניון, וכי האתרים הפגועים הורדו מן האוויר, וכעת מתקנים את הנזקים ובודקים כיצד נעשתה הפריצה.

 

מדוברות אוניברסיטאות חיפה ובר-אילן טרם נמסרה תגובה.

 

סייעו בהכנת הידיעה: אילנה ברודו, יהלי זליקוביץ'

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות הדואר האדום

 

לכל הכתבות שלנו בנושאי אינטרנט בארכיון זמן ynet החדש

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים