שתף קטע נבחר

הפגנה נגד גירוש ילדי הזרים: "כמו בימי המנדט"

כ-200 בני אדם יצאו להפגין בתל אביב ומחו על הכוונה לגרש את ילדי העובדים הזרים ועל מדיניות "הדלת המסתובבת" של הממשלה. השר ברוורמן: "אעשה הכל כדי שהילדים לא יגורשו"

המאבק נגד גירוש ילדי העובדים הזרים נמשך. כ-200 בני אדם הפגינו הערב (יום ד') בתל אביב נגד גירוש ילדי עובדים זרים ומדינות "הדלת המסתובבת" של הממשלה - גירושם של עובדים זרים והבאת עובדים זרים חדשים במקומם.

 

המפגינים צעקו "כולנו ביחד בלי גירוש ופחד" ונשאו שלטים שעליהם נכתב "די לגירוש", "לגרש את הסמים ולא את העובדים" ו"יד מביאה, יד מגרשת". שתי ילדות קטנות נשאו שלט שעליו נכתב "הילדות הן לא זרות".


ההפגנה הערב בת"א (צילום: דודו אזולאי)

 

אחת המפגינות, ליליה פתר, אמרה בשיחה עם ynet כי היא זוכרת מילדותה את התקופה שבה הבריטים לא נתנו לפליטים יהודים להיכנס לארץ. "היינו ילדים והלב שלי היה נקרע בכל פעם ששמעתי על פליטים יהודים שהספינות שלהם הגיעו לישראל והבריטים לא נתנו להם להיכנס", סיפרה, "זה דבר מזעזע וההתנהגות שלנו היום מזכירה לי את ההתנהגות של הבריטים אז כלפי יהודים".

 

פתר הוסיפה כי שמעה על אשה פיליפינית שלקחה את הילד שלה לצפון כדי

להסתתר במנזר. "זה הזכיר לי את התקופה שבה היהודים בזמן השואה הסתתרו והסתירו את הילדים שלהם במנזרים ברחבי אירופה".  

 

השר לענייני מיעוטים אבישי ברוורמן, שהגיע להפגנה, אמר ל-ynet: "חשבתי כבר שהסוגייה הזאת נפתרה ו-1,200 הילדים וכמה מאות הוריהם, זה דבר אלמנטרי שיישארו בישראל".

 

ברוורמן מתח ביקורת על ההצעה לתת מענק כספי למשפחות שיגורשו מישראל: "אני לא מבין את הטמטום של הצעה כזו, צלצלתי למזכיר הממשלה ונאמר לי שהחלטה כזו לא תעבור. בכל מקרה, אני מבטיח שאעשה הכל כדי שהילדים לא יגורשו. די עם זה כבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים נגד גירוש הילדים
צילום: דודו אזולאי
מומלצים