שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יפן מכאן

  התערוכה "Japonaiserie" מציגה עבודות של שלוש אמניות ישראליות, היוצרות בהשפעת התרבות היפנית

  גלריית האמנות אורבניקס מארחת החל מהיום (ה') תערוכה חדשה שמוקדשת לאמנות אורבנית המושפעת מאיכויות ומוטיבים יפניים. התערוכה "Japonaiserie", שאצרה קלייר פוגלמן ותציג כחודש בגלריה, מציגה עבודות של זויה צ'רקסקי, טטיאנה לוכסמבורג ולנה רבנקו. העבודות הכוללות פסלים, הדפסים ומיניאטורות על נייר אוריגאמי, נוצרו בהשראת עולם האמנות והעיצוב היפני, שמשלב מינימליזם מאופק מחד והומור ושובבות צבעונית מנגד.


  מחכה ומחכה. עבודה של לנה רבנקו

   

  שלוש האמניות, בשנות השלושים המוקדמות לחייהן, מתמקדות כל אחד בז'אנר ייצובי אחר. זויה צ'רקסקי, 33, בוגרת המדרשה לאמנות בבית ברל הפועלת וחיה במקביל בתל אביב ובברלין, מציגה בתערוכה שלושה פסלים עשויים יציקת אלומיניום שנעשו בהשפעת האמנים היפנים מורקאמי ונארה. הפסלים מחברים בין אמנות לעיצוב וטכנולוגיות תעשייתיות.


  סקיצה של זויה צ'רקסקי. השפעות היפניקה על המערב

   

  טטיאנה לוכסמבורג, 32, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית במרכז ללימודי עיצוב "ויטל" ובאוניברסיטת מידלסקס בלונדון, חוקרת בעבודתה את האותיות והטיפוגרפיה היפנית. היא יוצרת סדרת אותיות חדשה שמוצגת על פרגוד מעץ. האותיות מודפסות בדפוס משי על נייר שעשוי בעבודת יד בטכניקה יפנית מסורתית. את הפרגוד מלווים פסלי אותיות מקרמיקה וסדרת הדפסים במהדורה מוגבלת.

   

  לנה רבנקו, 33, בוגרת המגמה לתקשורת חזותית בבצלאל, מציגה סדרת מיניאטורות על גבי נייר של ספרים ישנים ושל אוריגאמי. בסדרה, שעוסקת בנושא ביטוי והדחקת רגשות, נושאים שצפו במהלך ביקורה של רבנקו ביפן, משתלבים בציורי המיניאטורות שיצרה אלמנטים אסייתיים וגישה מערבית סוריאליסטית. עבודותיה של רבנקו משחקות עם מיתוסים, אגדות עם וסמלים ובכך חושפות את השכבות השונות של מחסומי ההגנה הרגשיים ויוצרות גישה לעולם של סודות חבויים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך: 3 גראציות של זויה צ'רקסקי
  צילום: זויה צ'רקסקי, גלריה אורבניקס
  לוכסמבורג. הדפסי אותיות על נייר
  צילום: טטיאנה לוקסמבורג
  לאתר ההטבות
  מומלצים