שתף קטע נבחר

צילום: חיים הורנשטיין ו -AP

נתניהו על קרבי במשפחה שכולה: נטייה לא לאשר

"הדילמות פה קשות, לא ניתן להשיב על זה חד-משמעית", אמר ראש הממשלה על הדילמה, שמתחדדת עוד יותר אחרי האסון השני במשפחת רמון. על הטרגדיה הוא שמע בדרכו למובארק - וזה הדבר הראשון שסיפר לו. "הייתי מזועזע. זה כמעט תנ"כי"

האם להתיר לבנים למשפחות שכולות לשרת בקרבי ולסכן את חייהם? ביום שאחרי האסון הכבד, שפקד את משפחת רמון, השאלה הזאת - שמעסיקה את מערכת הביטחון כבר זמן רב - עולה ביתר שאת. גם ראש הממשלה נדרש הבוקר (יום ב') לסוגיה המורכבת שנוגעת לבתים רבים בישראל.

 

 

"הדילמות פה הן מאוד קשות, ואי-אפשר להשיב על זה חד-משמעית", אמר בנימין נתניהו בראיון לגלי צה"ל, לאחר שדן בנושא עם שר הביטחון וכמה שרים נוספים. "הנטייה המיידית היא לא לאשר". הוא הזכיר את עברו הצבאי, כאח שכול ליוני ז"ל, שנפל במבצע לשחרור בני הערובה באנטבה - הוא מבצע יהונתן. "אני ושני אחיי היינו יחד באותה יחידה, יחידה קטנטנה. ההורים שלי לא ידעו לדעתי איפה שירתנו ואיזה סיכונים לקחנו, ואני חושב שעברנו על כל פקודות המטכ"ל גם יחד - אבל אף אחד לא היה עוצר אותנו. בסוף היינו מוצאים את הדרך".

 

גם שר הביטחון ברק נדרש היום לסוגיה. הוא אמר ל"קול ישראל": "אני לא חושב שיש תשובה אחת, ואני לא בטוח שהאימא היא הכתובת הנכונה. בסוף מדובר באנשים בוגרים, הם מספיק בוגרים להחליט אם לסכן את חייהם בשביל המדינה - ומספיק בוגרים בשביל לא לעשות את זה".


אסף רמון לצד תמונת אביו, האסטרונאוט אילן רמון (צילום: AFP) 

 

את הבשורה על הטרגדיה של אסף רמון, שנהרג בהתרסקות

 מטוס ה-F-16 בדרום הר חברון, קיבל נתניהו כשעלה בעצמו למטוס - בדרכו למצרים. "הייתי מזועזע כמו שאר האנשים שליוו אותי. זעזוע מאוד קשה". וזה גם היה הדבר הראשון שסיפר למארח, הנשיא חוסני מובארק. "הוא הכיר את המקרה של אילן. הוא עצמו שמע את זה גם כן בזעזוע. הוא אמר לי שהוא יודע כמה זה קשה לאבד בן או נכד, הרי הוא איבד את נכדו". 

 

על שיחתו הלילית עם רונה רמון, סיפר: "אני חושב שהיא עוברת כרגע את מדור הגיהנום. דבר שראיתי אותו וחוויתי אותו מקרוב. זה שכול כפול, שהוא כמעט טרגדיה תנ"כית של אב ובנו שהלכו אחר אהבתם לשחקים ועלו לשמיים במרכבות ברזל - וירדו ארצה במרכבות האש".

 

 

 

ומה דעתכם? האם לאשר לבנים למשפחה שכולה לשרת בקרבי?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין תשובה: נתניהו בדקת דומיה
צילום: דודי ועקנין
מספיק בוגרים להחליט: ברק
צילום: עידו ארז
סרן אסף רמון
צילום רפרודוקציה: יריב כץ
מומלצים