שתף קטע נבחר

משרד החוץ: גולדסטון קיבל ספר עבה - והתעלם

בירושלים טוענים כי השופט מטעם האו"ם קיבל אל שולחנו ספר עב כרס שהפיק משרד החוץ - אך בחר להתעלם מהמידע הרב שהוצג בו: "כשם שעיינו במסמך והתעלמו - כך היו מתעלמים גם ממומחים ישראלים - בהנחה שהיו מאזינים להם בכלל"

נמשכת המתקפה ההסברתית בניסיון למזער את נזקי דו"ח גולדסטון . במשרד החוץ טענו כי דבריו של ראש ועדת הבדיקה מטעם האו"ם, כאילו לא קיבל את העמדה הישראלית בשל אי שיתוף הפעולה מצד ירושלים - מופרכים. "הוא קיבל אל שולחנו ספר עב כרס שהפיק משרד החוץ", טענו.

 

דו"ח גולדסטון - המסקנות והסערה: 

 

במשרד החוץ אמרו: "קולות לא מעטים בישראל תוהים מה היה עלה בגורל הדו"ח,

אילו ישראל לא הייתה מחרימה את משלחת הבדיקה אלא משתפת אתו פעולה. האם התוצאה הייתה משתנה?".

 

לדברי בכירים במשרד: "נראה שגולדסטון נתן בעצמו את התשובה. גולדסטון קיבל לידו עותק מדו"ח עב כרס בן 160 עמודים, שפרסם משרד החוץ הישראלי והמפרט את הטענות הישראליות אחת לאחת, לרבות תמונות והוכחות אחרות על ירי טילים, רצח אזרחים ישראליים והפרות זכויות אדם בידי החמאס. הדו"ח הודפס על ידי משרד החוץ ב-6,000 עותקים, שאחד מהם הגיע גם לשולחנו של השופט היהודי. הגיע, אבל לא שינה מאומה".

 

במשרד החוץ ציינו עוד כי בראיון לרשת האמריקאית PBS אמר גולדסטון: "היה לנו מידע רב שהגיע מישראל... לרבות הדו"ח בן 160 עמודים, לקחנו זאת לגמרי בחשבון כאשר ערכנו את ממצאינו".

לאור זאת, בירושלים טוענים כעת כי גם אם היו מומחים מטעמה של ישראל מעידים בפני הוועדה - יש להניח שחבריה היו מתעלמים מכך.

 

יוסי לוי, הדובר לתקשורת הישראלית במשרד החוץ, האשים כי "ארבעת חברי הוועדה לא היו מעוניינים באמת לרדת לחקר האמת ולקבל תמונה אמיתית לגבי הטרגדיה שהמיט חמאס על האזור".

 

"כשם שעיינו בדו"ח (הישראלי - ר.ס.) והתעלמו ממנו, כך היו מתעלמים גם ממומחים שהייתה משגרת ישראל לוועדה - בהנחה שהיו מאזינים להם בכלל. זכור לנו היטב כיצד אחד הישראלים שהוזמנו להגיע לשימוע בוועדה התלונן כי השופטים מנמנמים במהלך עדותו", מסר לוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדסטון. התעלמות מהספר?
צילום: רויטרס
מומלצים