שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב: ה-FCC קוראת להפיכת הרשת לנייטרלית
  ראש נציבות התקשורת הפדרלית בארצות הברית רוצה לחייב את ספקיות האינטרנט לאפשר תנועה חופשית ברשת, ואת ספקיות הסלולר - לא לחסום שירותי VoIP, גם אם אלה פוגעים בהכנסה שלהן

  ראש נציבות התקשורת האמירקנית (ה-FCC) הציג אתמול (ב') מספר הצעות לחוקים שיחייבו ספקיות אינטרנט קווי ואלחוטי לנהוג בשיוויון בתעבורת הרשת - כלומר לשמור על "ניטרליות רשת".

   

  "חשוב שהאינטרנט תמשיך להיות מנוע של חדשנות, צמיחה כלכלית, תחרות ודמוקרטיה", אמר ג'וליוס גנצ'אוסקי, ראש ה-FCC, נציבות התקשורת הפדרלית. לדבריו על הנציבות לשמור על הנייטרליות - כלומר, העקרון לפיו ספקיות האינטרנט נותנות רוחב פס ושירות זהה לכלל משתמשי הרשת, בלי קשר לגודל שלהם. נציבות התקשרות הקימה אתר שמטרתו לעודד דיון ציבורי בהצעות של גנצ'אוסקי.

   

  החוקים החדשים ימנעו מהספקיות לחסום או להאט וידאו ברשת - שמנצל רוחב פס גבוה ויוצר "פקקים" ברשת, וכן ימנעו מהספקיות לקחת מחיר גבוה יותר ממשתמשים מסויימים. בנוסף, החוקים יחייבו ספקיות סלולריות לאפשר ללקוחות לעשות שימוש בתוכנות VoIP כמו Skype בטלפונים שלהם - שעשויים לפגוע לחברות בהכנסות משיחות טלפון.

   

  יחד עם זאת, הוא ציין שהספקיות יוכלו לנהל את הרשת על מנת למנוע מצב בו גולשים מנצלים רוחב פס גבוה, ודוחקים החוצה גולשים אחרים. עוד אמר כי החוקים מיועדים לשמירה על תוכן ושירותים לגיטימיים, ולא להפצת חומרים המוגנים בזכויות יוצרים, אם כי ספקיות האינטרנט לא יכולות לדעת מה התוכן שמעבירים הגולשים.

   

  עוד ציין גנצ'אוסקי שלא מדובר ברגולוציה של הממשלה על הרשת, אלא ב"כלליי דרך הוגנים לחברות ששולטות בגישה לאינטרנט".

   

  החברות - מברכות?

  ספקית האינטרנט האמריקנית Comcast נחקרה בתחילת השנה על ידי נציבות התקשורת (ה-FCC) בחשד לתיעדוף שירותי הטלפוניה שלה ברשת (VoIP), על פני המתחרות ולפני כן נחקרה על חסימה של רשתות שיתוף קבצים במסגרת ניהול תעבורת הרשת.

   

  החברה ציינה בבלוג שלה שהיא מברכת דיון שיתקיים בנושא הנייטרליות ותפעל לפי ההחלטות שיתקבלו בסופו של דבר. יחד עם זאת החברה טוענת שהנהלת ה-FCC הקודמת טיפלה בחקירה נגדה באופן בלתי ראוי.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים