שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לאונרד כהן השיק קרן לשלום באיצטדיון ר"ג

  שעה קלה לפני תחילת המופע של הזמר באיצטדיון רמת גן, הושקה במקום קרן הפיוס שהקים. כל הכנסות מהמופע בישראל יועברו אל הקרן, ויהוו בסיס לתקציב שלה

  היום (ה'), כשעה לפני שעלה על במת אצטדיון רמת גן אל מול רבבות צופים נרגשים, הושקה קרן הצדקה שהקים לאונרד כהן, המכונה "הקרן לפיוס, סובלנות ושלום". כל ההכנסות מהמופע בישראל יועברו אל הקרן, ויהוו בסיס לתקציב שלה. בקבלת הפנים החגיגית לציון תחילת הפעילות לא השתתף כהן אבל השתתפו בין היתר מנהלו האישי של כהן רוברט קורי, הסופר דוד גרוסמן וכ-200 משפחות שכולות מהצד הישראלי והצד הפלסטיני וכן חברי להקתו של כהן.

   

  בתחילת האירוע אמר קורי: "לעונג לי להיות כאן בשם לאונרד. משפחות שכולות רבות אמרו שלכבוד להן שהזמנו אותן, אבל האמת היא שהכבוד הוא לנו, משום שהן נותרו מוויבות לשלום. לאונרד אמר שהוא מודע לקונפליקט ושאם כבר נופיע בישראל, יש להשאיר את הכסף שלנו למטרה טובה. פלסטינאים וישראלים רבים מקדישים עצמם לשלום ושמעתי כל כך הרבה סיפורים ששברו את ליבי".

   

  גרוסמן, אב שכול בעצמו, אמר במעמד האירוע: "שנים רבות אנחנו נולדים למציאות של הרג ועוינות. אנו מולידים ילדים למציאות הזו ומאבדים אותם למציאות הזו. אנחנו לא שוכחים את העבר והסבל. איך אפשר? היום אנחנו מקבלים סיוע עצום מלאונרד כהן שאמנותו מעידה שהוא מבין בחדות מה אומרים על פשרה וקבלה. הוא מדבר על גבולות הטבע האנושי ולכן אני מוצא נחמה בשיריו. אנו מודים לו על הסיוע הנדיב וההשראה שהוא נותן לנו ומרקיד אותנו לקצה האהבה יותר מ-50 שנה".

   

  • לאונרד כהן בישראל - הסיקור המלא

   

  הקרן תעניק סיוע פיננסי לארגונים ישראלים ופלסטינים המאגדים נפגעים מהסכסוך המתמשך, אך מסרבים לוותר על התקווה לפיוס וליצירת חברה של סובלנות ושלום השומרת על זכויות האזרחים באזור. בין היתר הקרן תתרום לפורום המשפחות השכולות, מרכז ישראל-פלסטין למחקר ולמידע, הבית הפלסטיני, שוברים שתיקה, רדיו כל השלום ומרכז פרס לשלום.

   

  בנוסף, הקרן תפעל לגייס דמויות בולטו נוספות מתעשיית המוזיקה שיהיו

  מעוניינות להצטרף ליוזמה של מר כהן, ולתרום לקרן את מלוא ההכנסות ממופע אחד ויחיד שיקיימו במהלך השנה הקרובה. כמו כן, היא תירתם לגייס פילנתרופים נוספים מצפון אמריקה ואירופה. למרות שהקרן היא יוזמה של כהן, הוא אינו מעוניין להיות מזוהה איתה ומעדיף שתזכה להכרה בנפרד ממנו.

   

  הקרן חורתת על דגלה את השורה "How the light gets in", מתוך השיר של כהן "Anthem", שם מתאר המשורר איך דרך הסדקים הרבים חודר האור פנימה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קורי. מנהלו של כהן באירוע השקת הקרן
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים