שתף קטע נבחר

אין הדג - אתר הקולנוע סוגר את שעריו / פרידה

אתר ביקורת הקולנוע העצמאי "עין הדג" יצא לחופשה בלתי מוגבלת ואולי יפסיק לעדכן. מילות פרידה מאתר שהיה בית ומשפחה עבור חובבי קולנוע ברשת

עצוב היה לקרוא אמש את מילות הפרידה של דורון "רד פיש" פישלר מקוראיו באתר "עין הדג" שהכריז כי האתר נסגר, או לפחות יוצא לחופשה בלתי מוגבלת. הדג מצטרף ל"יעל מבקרת בקולנוע" שנאלץ להוריד את המסך לפני קצת יותר משנה.

 

"עין הדג" שפועל כבר תשע שנים (שני נצחים, במונחי אינטרנט), מגדיר את עצמו כ"ביקורת קולנוע לאנשים שלא סובלים ביקורות קולנוע", ופירסם ביקורות וענייני קולנוע אחרים. האתר גם די הביא לתודעת הרשת את "מניח רעפים נוצרי", תרגום שגוי אך אלמותי לשמו של השחקן כריסטיאן סלייטר, שהפך כמעט למטבע לשון.

 

למרות שלא הייתי פעיל קבוע או קורא אדוק מדי יום, בהחלט נהניתי ממנו. חברים שלי וקולגות כתבו לדג והיו פעילים בו. זוג חברים שלי שלאחרונה נולדה בתו הבכורה, אף הכיר באחד המפגשים שקיים האתר לפני שהתחתן.

 

כמו משפחה

אבל לא רק אני וחבריי. מתחת לדברי הפרידה נוצר מאתמול שובל ארוך של תגובות מרגשות של ותיקים וחדשים, שבאו לספר כמה האתר היה חלק מחייהם, להגיד תודה, לאחל בהצלחה ואף להציע את עזרתם בהמשך פעילות האתר.

 

"אבינו שבשמיים, קודם אתה לוקח לנו את מייקל ג'קסון ועכשיו את ''עין הדג''? תשאיר כמה אייקונים אלמותיים גם כאן....", כותב אחד הגולשים, Mr sweetooth, "תודה לכם.

כבר כמעט שבע שנים שכל יציאה לקולנוע מלווה אצלי בכניסה לאתר לפני (בשביל לקרוא את הביקורת) ואחרי (בשביל התגובות)".

 

" 'עין הדג' היה הבוקמרק הראשון שלי, והאתר הראשון שבו גלשתי בקביעות", כותב נונין, מוותיקי האתר, "אני בטוח שהוא יחסר לי...יש כאן הרבה חוכמה והרבה רגש והרבה זיכרונות של הרבה מאוד אנשים".

 

"עין הדג זאת היסטוריה. זאת משפחה..", כותב שלמקו, "זה הקון (מפגש גולשים - א.ק.) ההוא בחיפה שבו החלפתי קידומת, זה המקום הטוב ביותר לדבר בו על סרטים, זה חלק משמעותי ממי שאני. זה פלא שהוא החזיק מעמד תשע שנים. זה עצוב".

 

לא קל להחזיק אתר

ולמרות הצעות העזרה הרבות ורוח ההתנדבות - זה לא קל. פישלר צודק במאה אחוזים כשהוא מתאר את הקושי באחזקת אתר. איתור חומרים, כתיבה יום יומית, עריכת תוכן וגם תחזוקה ועדכונים ברמה הטכנית - הם עניינים לא קלים בכלל. אם רוצים שהאתר יראה טוב, ויהיה רלוונטי, נדרשים השקעה, אהבה, זמן, כוח אדם וכסף - לא בהכרח בסדר הזה.

 

פישלר כותב שהוא לא מוציא מכלל אפשרות אתר חדש - "עין הדג 2", אם דבר כזה יצליח לקום. בשוק שבו קשה להחזיק על הכתפיים אתר טוב, שלא לדבר על להרוויח ממנו כמה גרושים - לא נותר לנו אלא להצטרף למגיבים ולהגיד תודה למפעילי האתר וכותביו על שהעזו, עשו והתמידו כדי לעשות אתר קולנוע מקסים. שיהיה המון בהצלחה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים