שתף קטע נבחר

העימות עם דניאל חיסל לי את הקריירה

בראיון לעיתון ביוטה, חזר דיוויד בנואה, שחקנה של מכבי תל-אביב בעבר, לתקרית בינו לבין מוטי דניאל. בנואה: "לא הגעתי לישראל כדי ללכת מכות. יש לישראלים מספיק קרבות גם ככה". דניאל: "הוא דבק בשקר גס"

דייויד בנואה, 32, הפורוורד ששיחק בעונת 1998 במכבי תל-אביב, מנסה לחזור לקבוצת האם שלו באנ.בי.איי. - יוטה ג'אז. בראיון מיוחד שהעניק לעיתון ה-Desert News היוצא לאור ביוטה, התייחס לתקרית האלימה בינו לבין מוטי דניאל, אז שחקנה של מכבי ראשון לציון. כזכור, איבד בנואה את קור רוחו בעת משחק בין מכבי ת"א למכבי ראשל"צ והחל להלום באגרופיו בדניאל. בעקבות תקרית חריפה וחריגה זו, הושעה בנואה משלושה משחקי ליגה. בסוף עונת 98 שוחרר ממכבי, חזר לארה"ב אך לא הצליח להתקבל לאף קבוצת אנ.בי.איי. בימים אלה, משחק בנואה במדי יוטה במסגרת ליגת קיץ מקומית. בראיון ל-Desert News התייחס בנואה לתקרית בינו לבין דניאל (ששודרה, מסתבר, פעמים רבות בארה"ב בתוכניות למניעת אלימות בספורט). לטענתו של בנואה, הרסה לו תקרית זו את הקריירה. בנואה: "כל אמריקה צפתה במכות ביני לבין השחקן הישראלי. כולם חשבו שאני מטורף או מופרע, זו גם הסיבה בגללה קבוצות אנ.בי.אי לא התעניינו בי בעונה הקודמת".
כשנתבקש למסור את גרסתו למקרה אמר בנואה: "השחקן (או "דניס רודמן הישראלי" לפי בנואה) הציק לי לכל אורך המשחק ופשוט לא הצליח לעצור אותי, אני התרחקתי ממנו פעמיים לפני שהחל כל האירוע, אך הוא ירד לפסים אישיים והשתמש במילת ה-N (כינוי גנאי לשחורים). אז התחיל הבלאגן. בסוף הוא אמר לי שהוא מבין למה התרגזתי". לבנואה יש גם טענות קשות נגד התקשורת האמריקאית ששידרה את התקרית שוב ושוב: "חבל שאף אחד לא שידר את כל הקטע. כל מה שראו בטלוויזיה זה המכות שלי ועוד קראו לזה הקטטה הגרועה ביותר בתולדות הכדורסל". בין השאר, השחקן עושה קישור מעניין בין הקרב שלו עם דניאל ומלחמות ישראל: "לא נסעתי עד ישראל כדי לריב. לישראלים יש מספיק קרבות עם הפלשתינאים גם ככה. לא הגעתי כדי לגרום צרות".
באותה כתבה אף צוין כי היוטה ג'אז התנו את עצם השתתפותו של בנואה בליגת הקיץ בכך שיתנהג כראוי. בעבר התבטא בנואה בגנותם של כוכבי הקבוצה, קארל מאלון וג'ון סטוקטון והקהילה המקומית ביוטה. היום, שלוש וחצי שנים אחרי העונה האחרונה שלו במדי היוטה ג'אז, נאלץ בנואה להתנצל שוב ושוב על פיו הגדול בתקווה שאולי תינתן לו הזדמנות נוספת.
מוטי דניאל קיבל בצורה קשה את התבטואיותיו של בנואה בעיתון. מבחינתו, לא רק שהשחקן דובק בגרסה שקרית, אלא הוא משיב אותו בעל כורחו למה שהוא מגדיר 'נקודת שפל בקריירה'. בהתייחסו לאמירה של בנואה כאילו דניאל לא הצליח לעצור אותו, אומר הישראלי: "ההאשמות של בנואה היו שקר גס אז, שקר שהוא דבק בו. המשחק היה אחד הטובים שלי באותה עונה ואפשר לבדוק את זה בסטטיסטיקה. קלעתי 22 נקודות, וזאת מנה שלא שחזרתי מאז. אפשר לבדוק את היכולת העלובה שלו עד לתקרית ולגלות שהעונה של בנואה הייתה רעה בלי קשר אלי. התקרית הזאת התאפיינה בהתנפלות ברוטלית חסרת תקדים, שפגעה בי פיזית ופגעה נפשית בי ובסובבים אותי. האחריות על המקרה נופלת על המכה".
בתגובה לאמירה של בנואה כאילו דניאל אמר שהוא מבין אותו, אומר השחקן הישראלי: "יש הבדל בין להבין למה הוא התעצבן לבין למה התנהג כמו שהתנהג. יש הצדקה לכעס לא להתנהגות".
מבחינתו של דניאל, אחת הנקודות החשובות ביותר להבהרה בנושא, נוגעת לטענה של בנואה כאילו דניאל כינה אותו בכינויי גנאי על היותו שחור: "יומיים אחרי התקרית הלכתי לבדיקת פוליגרף, שקבעה שלא אמרתי את מלת הגנאי. הגשתי נגד השחקן תביעה אזרחית ונציגים מטעמו ביקשו ביוזמתם להגיע לפשרה. הגענו לפשרה שמחייבת אותו בפיצוי כספי ובהתנצלות. היתה לו חצי שנה לבצע את החלטת הפשרה. לפני חודש בערך הסתיימה התקופה הזאת ועדיין הוא לא ביצע את הפעולות המדוברות. העורך דין שלי מטפל בזה ונראה איך זה יגמר. סבלתי לא מעט מהמקרה והכוונה שלי היא לתת לו להישכח".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
מתקיף מותקף. בנואה
ארכיון
ארכיון ידיעות אחרונות
מותקף מתקיף. דניאל
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים