שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מופז במעלה אדומים: הבנייה כאן - אינטרס לאומי

  חבר הכנסת מקדימה הבטיח, בסיור באזור E1, כי אין בעיה להמשיך ולבנות בגושי ההתיישבות. "כך עשיתי כשהייתי שר ביטחון וכך גם אם אהיה ראש ממשלה", הוא הצהיר

  נמשך מסע הח"כים למעלה אדומים - אך הפעם מדובר בחבר כנסת מהאופוזיציה: ח"כ שאול מופז (קדימה), אמר בצהריים (יום ה') בביקורו באזור הנקרא E1, ואמר: "מעלה אדומים היא עיר ואם בישראל, חלק מירושלים רבתי".

   

  את סיורו פתח מופז בבניין העירייה שם נפגש עם ראש העיר, בני כשריאל. לאחר מכן יצא לשכונת מבשרת אדומים שב-E1, שם ניתן לו הסבר על חשיבות השכונה ומיקומה.

   

  ח"כ מופז ציין כי זה אינו ביקורו הראשון במקום, ובעבר נתן אישורי הפקדה ובנייה במעלה אדומים ומבשרת אדומים ואת האפשרות לסלול כביש שמוביל להקמת המבנה של משטרת מחוז ש"י. "אני קורא לממשלה לתת את אותם אישורים כדי להגדיל את העיר וגם את מבשרת אדומים. זאת עיר ואם בישראל, חלק מבניית הארץ וחיזוקה של ירושלים רבתי ואינטרס לאומי".


  "הגושים יעצבו את הגבול המזרחי". מופז (צילום: גיל יוחנן)

   

  על השאלה האם הבנייה במקום לא עומדת בסתירה אל מול דרישות האמריקנים אמר ח"כ מופז: "אין סתירה בין הרצון לקדם בנייה במעלה אדומים וגושי ההתיישבות. הגושים הללו יעצבו בעתיד את גבולה המזרחי של מדינת ישראל. היום המדיניות לא ברורה ואין גם תוכנית מדינית.

   אין שום בעיה להמשיך ולבנות בגושי ההתיישבות. כך עשיתי כשהייתי שר ביטחון וכך גם אם אהיה ראש ממשלה - אמשיך את הפיתוח של גושי ההתיישבות ובהם מעלה אדומים".

   

  ראש העיר מעלה אדומים אמר למופז: "לא לקחנו שום שטח פלסטיני ושום בית של פלסטיני. זה שטח של מדינת ישראל בלבד. אין לנו עוד קרקעות לבנייה במעלה אדומים והגידול שלה הוא קרוב ל-700 נפש בשנה. אם לא נתחיל לתכנן, לא יהיה לילדנו איפה לגור. אנחנו צריכים את הסיוע שלך אל מול הממשלה ומול הפלסטינים"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מופז בסיור. "לתת אישורים לבנות"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים