שתף קטע נבחר

איילון לשגרירים: קיצונים מרוויחים מדו"ח גולדסטון

סגן שר החוץ אמר כי אם הדו"ח יתקבל מחר בהצבעה בז'נבה, המועצה לזכויות האדם באו"ם תהפוך למועצה לזכויות הטרור. ראש הממשלה אמר כי אישור הדו"ח עשוי לפגוע בתהליך השלום

במאמץ הסברתי אחרון, לפני ההצבעה מחר (יום ו') בז'נבה על דו"ח גולדסטון, ערכו בצהריים סגן שר החוץ דני איילון ומנכ"ל המשרד יוסי גל, תדרוך לשגרירים בארץ ולעיתונאים זרים.

 

אילון, שהרבה לתקוף בדבריו את הרשות הפלסטינית, אמר: "שאם הדו"ח יתקבל - המועצה לזכויות האדם תהפוך למועצה לזכויות הטרור". הוא הסביר: "אנחנו תחת אש מתמדת מצד הפלסטינים. תקפו אותנו בניו-יורק, תוקפים אותנו בז'נבה, ואם אנחנו מותקפים אנחנו צריכים להגן על עצמנו. אם רוצים להגיע להסדר עם הפלסטינים, איך אפשר להיות תחת התקפה מצדם כל הזמן?"


איילון ואנשי משרד החוץ (צילום: דודי ועקנין)

 

סגן השר הוסיף כי מצד אחד הפלסטינים מדברים עם ישראל, אך מצד שני תוקפים אותה. "בשביל לבנות מדינה פלסטינית צריך לא רק אמון, אלא גם שיתוף פעולה. הדו"ח מפר את הזכות להגנה מצד הארצות הדמוקרטיות ומעביר אותה לטרוריסטים. מי שמרוויחים מהדו"ח הזה הם הקיצוניים".

 

נציגי משרד החוץ פרשו את החלטות האו"ם במהלך השנים, החל מההכרזה כי ציונות היא גזענות ועד דו"ח גולדסטון. הם התרעמו על-כך שלאורך כל השנים נוקט האו"ם בעמדה חד-צדדית נגד ישראל.

 

נתניהו שב ותקף

מוקדם יותר היום התייחס גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לדו"ח גולדסטון, בפתח ישיבת הממשלה. "ב-24 השעות הקרובות תהיה הצבעה במסגרת אותה ועדה הקרויה ועדה לזכויות האדם של האו"ם. אם הוועדה תחליט לקדם את דו"ח גולדסטון, היא תפגע פגיעה חמורה", הוא אמר.

 

נתניהו הוסיף: "החלטה שכזו תיתן לגיטימציה מוחלטת לטרוריסטים

שיורים על אזרחים, כמו כן היא תפגע פגיעה אנושה במעמדו של האו"ם, תחזיר אותו לימיו האפלים ביותר ותרוקן אותו מתוכן. כך גם באופן מיידי וברור החלטה שכזו תפגע בתהליך השלום, ישראל לא תוכל לנקוט בצעדים נוספים למען השלום אם תישלל ממנה הזכות להגנה עצמית".

 

ראש הממשלה אמר כי הוא מקווה, שהפעם הרוב האוטומטי נגד ישראל - לא יופעל. "ההחלטה אם לקדם את הדו"ח נמצאת עכשיו בידיהם של 50 מדינות שנמצאות בז'נבה ולרוב מצביעות נגדנו. אנחנו מקווים כי הפעם זה יהיה שונה, אך אם יחליטו לקבל את ההחלטה, האחריות תהיה על אותן מדינות שלא התעשתו בזמן".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
דני איילון בתדרוך
צילום: דודי ועקנין
מומלצים