שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "קלינטון לאבו מאזן: אל תתמוך בגולדסטון"
  לפי "אל-ג'זירה", מזכירת המדינה האמריקנית מפעילה לחץ על הנשיא הפלסטיני כדי שימשוך את תמיכתו מדו"ח גולדסטון, בטענה שתמיכה זו תעמיק את הפער בין הצדדים

  הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, קיבל ביומיים האחרונים שתי שיחות טלפון. על הקו היתה מזכירת המדינה, הילרי קלינטון, ובפיה בקשה: לא לתמוך בתוכנו של דו"ח גולדסטון, בטענה שתמיכה שכזו תעמיק את הפערים בין הצדדים שצומצמו באחרונה. כך מדווח היום (ו') אתר האינטרנט של "אל-ג'זירה".

    

  מחזיק תיק המשא ומתן ברשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, הכחיש הבוקר את הדיווחים כי הפלסטינים החליטו למשוך את בקשתם מוועדת זכויות האדם בז'נבה לאמץ את דו"ח גולדסטון שחקר את מבצע "עופרת יצוקה". לפי אל-ג'זירה, ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, לחץ באחרונה על אבו מאזן למשוך את הסכמתה של הרשות לאימוץ הדו"ח.

   

  על פי אותם מקורות, סלאם פיאד גרס שיש למשוך את התמיכה הפלסטינית באימוץ הדו"ח בגלל המצב הכלכלי ברשות ובשל החשש שהדבר יפגע בהפעלתה של חברת תקשורת סלולרית פלסטינית חדשה. באחרונה דווח כי ישראל התנתה את הפעלת החברה השנייה בכך שהרשות הפלסטינית תתנער מתמיכה בדו"ח גולדסטון.

   

  פיאד גם הסביר שארצות הברית וישראל ינצלו את ההסכמה הפלסטינית לאימוץ הדו"ח על מנת לחזור בהן מהבטחותיהן לפעול ליישוב הסכסוך. הוא אמר כי ההסכמה הפלסטינית לדו"ח תהיה טעות משום שהם אינם יכולים לעמוד בחזית אחת מול ישראל וארה"ב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים