שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

החברים לנשק צפו בקלטת: לא היה קל, זה שוק

חבריו לפלוגה של גלעד שליט צפו בחברם, לראשונה מאז התפצלה דרכם באותו בוקר ביוני 2006. "היו לי מחשבות שמצבו לא טוב", סיפר אלכס שרייבמן, "אבל בסך הכל הוא נראה בסדר". אחרים אמרו: "זה מפיח תקווה לעתיד"

הם כבר הספיקו להשתחרר מצה"ל, אבל חברם לנשק נותר בשבי חמאס, ואחר הצהריים (יום ו') הם ראו אותו לראשונה מאז אותו בוקר עגום שבו נחטף לרצועת עזה. "עברה בי צמרמורת כשראיתי את התמונות", כך אמר ל-ynet מאור קציר, חברו לפלוגה של גלעד שליט, ששוחח עמו בפעם האחרונה יומיים לפני החטיפה בכרם שלום.

 

קציר, שממתין מיוני 2006 לשחרור של גלעד, אמר כי "קשה לתאר את ההרגשה. בסך הכל הוא נראה בריא, מטופח, אולי מעט רזה יותר מאיך שאני זוכר אותו. מעבר לזה יש הרבה נעלמים, אנחנו לא יודעים באמת מה עובר עליו בשבי. אני שמח מאוד שעסקת הקלטת יצאה לפועל, אבל מצפים מאוד להמשך, מקווה שזה צעד ראשון בדרך ליום שאראה אותו מול העיניים".

 

מי שהיה מפקד הפלוגה של שליט, סרן (מיל') יואב בלקס, אמר כי "לראות את גלעד עשה אותי שמח ועם רצון עז יותר שכבר יחזור". יורי צ'רניאקוב אמר כי המראה של שליט גורם לתחושות מעורבות. "הוא די דומה לאופן שאני זוכר אותו. מדבר שקט, ביישני קצת. ברור שמה שאמר אלה לא היו הדברים שהיה אומר אילו היה יכול. לראות אותו ככה זאת תחושה של לקבל מכה חזקה, אך זה מפיח בי ובחברים שלו הרבה תקווה לעתיד".

 

אלכס שרייבמן, ששימש כחובש בפלוגת "מחץ" והחליף כמה מילים עם שליט בבוקר החטיפה, לאחר שהאחרון החליף אותו באותה פעילות, הודה כי היה אחוז התרגשות דקות ארוכות מאז שצפה בתמונות. "אחרי יותר משלוש שנים שאתה לא יודע מה עבר על הבן אדם, קשה לחשוב למה לצפות. היו לי מחשבות שמצבו לא טוב, אבל בסך הכל הוא נראה בסדר", אמר.

 

הוא הוסיף, כי "נראה לי שמי מכיר אותו יכול לזהות שהוא קצת תשוש ומפוחד, אבל לא מעבר לזה". שרייבמן, שפעל רבות יחד עם חבריו לפלוגה לשחרור שליט, מודה שקצת התייאש, אבל כעת עם פרסום הסרטון, מקווה שחברו ישוב מהשבי. "זה שוק לא קטן לראות אותו ככה עבור מי שמכיר אותו, הלוואי שכבר יחזור", אמר.

 

יוסי מגן, נהג טנק בן מחזור של שליט, סיפר כי הסיפור של שליט בקלטת על ביקור הוריו בבסיס ברמת הגולן, החזיר אותו אחורה לתקופת האימון המתקדם. "כולנו זוכרים את זה", סיפר, "הוא קצת איחר לחזור וחייל אחר נאלץ לפגוש את משפחתו בתוך הבסיס ולא לצאת החוצה. צחקנו על זה אחר כך". גם מגן סבור ששליט נראה קצת רזה ומבטו מעט שונה: "לא היה קל לצפות בזה. זאת שמחה שמאוד בעצב, מצד אחד רואים אותו והוא בסדר, מצד שני הוא עדיין רחוק מאיתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט בקלטת
צילום: רויטרס
יואב בלקס. "שמח"
מומלצים